Tělové silonky hoďte do koše!

Co místo nich?

Taky si teď říkáte, jak budete žít bez tělových silonek? Vždyť vám bude v zimě zima a v kanceláři se bez nich nebudete cítit dostatečně „business“. Co místo nich budete nosit? Co je to za hloupost vyhazovat je? Máte pocit, že jsem se zbláznila? Tak tento článek je právě pro vás. Moc ráda vás vyvedu z omylu.

Nejste rozhodně sama, která je má ve své skříni

V prvé řadě vás chci uklidnit, že nejste jediná, kdo si myslí, že tělové silonky jsou v pohodě. Tipuju, že si to u nás myslí tak 80 % žen.

Protože cítím, že v tomto ohledu české ženy potřebují skutečně osvětu, zařadila jsem o tělových silonkách kapitolku i do eBooku 13 nestárnoucích zásad ženské krásy, které znala i Coco Chanel. Jestli ho ještě nemáte, doporučuji si ho zdarma stáhnout, možná v něm pro sebe objevíte další fígle a vychytávky. (Stahujte tady >>)

telove silonky

A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Je to jeden z nejčastějších dotazů, který od vás dostávám.

Skutečně je to tak? Mám je vyhodit?

Ženy jsou překvapené, když slyší, že by už konečně tento přežitek mohly přehodnotit. Že tělové silonky patří do koše a ne na něžnou ženskou nohu. Možná k nim patříte taky. Abych vás uklidnila, sdílím některé reakce z mailů, co mi od vás chodí. Snad pochopíte, že pokud tělové silonky ještě stále nosíte a nevěděla jste o tom, že už jsou dvacet let z módy, není se za co stydět. Nejste v tom sama.

Jen už je prosím nikdy neoblékejte. (A už v žádném případě NE do bot s otevřenou špičkou! To je asi tak stejné faux pas jako tradiční bílé ponožky v sandálech.)

Pobavila mě rada o tělových silonkách. To jsem opravdu netušila a hrozně se mi ulevilo! 🙂 Mám několikery, ale naprosto je nesnáším:D Beru je jako nutné zlo, když mám pocit, že to jinak nejde (tj. v případě, že není vhodné jít v sukni nebo šatech s holýma nohama…). – Iva

Vyloučím ze života tělové silonky, přestože vím, že se nenosí, občas je nasadím, ale necítím se v nich dobře, takže děkuji za důrazné NE. – Veronika

Spousta žen intuitivně tuší, že to není úplně ono, ale mají možná strach. Oblékání a styling nás ve škole nikdo neučil a vše o našem šatníku učíme metodou pokus omyl.

Málokterou ženu v mém věku zasvětila maminka do tajů šik šatníku, a tak spousta žen netuší, jaký je jejich typ postavy, co konkrétně jim sluší a nakupování oblečení je pro ně noční můrou. I proto jsem napsala e-book, kde se dozvíte o oblékání nejen základy, ale hlavně vám v něm prozradím pár tajemství stylistů, která vám zpříjemní ženský život a chvilky před šatní skříní. Ptáte se, kde ho omrknout? Tak můžete rovnou tady >>

Proč hodit tělové silonky do odpadkového koše?

Protože tělové silonky se už dávno nenosí. Ve světě se přestaly nosit už v roce 1995! Ano, čtete správně. Už před dvaceti lety. A u nás? Schválně se dívejte na nohy kolemjdoucích žen, až půjdete zítra do práce nebo na procházku. A zkuste to spočítat.

Fakt, že tělové silonky do ženského šatníku nepatří, není žádný můj výmysl. Spousta světových stylistů vám je rovnou zakáže.

Důvod? Nesluší vám. Vaše nohy v nich vypadají jako dva neforemné sloupy a jejich barva je někdy opravdu tragická. Od šedohnědé až po nažloutlou, málokdy se skutečně blíží barvě pleti. Co je na tom přirozeného? A co je na tom přitažlivého? Jestli něco najdete, prosím, napište mi.

Asi si teď říkáte: „Co jako s tím? Jak s tou informací naložit? Co mám dělat, když je mi zima? Co mám dělat, když si chci vzít bílou sukni? A co společenské šaty?“

Hlavně nezoufejte. Kolo už vymysleli před vámi. Ve Francii nebo v Itálii na ženách tělové silonky uvidíte opravdu jen zřídka (jestli vůbec). A máte pocit, že jim to snad nesluší nebo že přestaly nosit šaty a sukně?

Žiju nějakou dobu v Paříži a je to prostě tak… Tím navazuji na jednu radu z e-booku zdarma, nosí se tu výhradně černé punčochy (různé síly), hnědé silonky jsem tu snad ještě na nikom neviděla! – Karolína

Také je mi jasné, že od podzimu do jara to bez punčocháčů asi nepůjde. Velká část z vás (a já se k vám hrdě hlásím) se nechce ani v chladnějším počasí sukní a šatů vzdát. Proč taky? Nicméně jsou jiné a elegantnější varianty, než svoje nohy obalit do tělových silonek (které jsou mimochodem na noze vždy vidět, i když si majitelka někdy myslí opak).

Tělové nenosit, nenosit, nenosit

Černé silonové punčochy. To je ta správná volba.

Ideálně bez vzorů, jednoduché, hladké, elegantní. Hrát si můžete s jejich tloušťkou. Pokud zvolíte více denové, vytvoří silonky neprůhledný efekt a v zimě i zahřejí. K ženským šatům nebo na teplejší dny volte méně denové, které jsou jemnější, lehce pod nimi prosvítá vaše noha a působí víc žensky.

telove silonky

Zdroj: Pinterest.com

(Malé odbočení ►Možná vás teď překvapilo slovo DEN. Někdy se označuje i jako Denier. V podstatě vyjadřuje sílu a tloušťku punčocháčů. Tenké a jemné punčochy, které užijete na jaře a v létě mají 8 – 20 denů, v zimě můžete obléknout silné punčochy se 40 až 100 deny.)

Pamatujte, čím průhlednější punčošky jsou, tím víc sexy jsou vaše nohy. Zkoušejte. Pohrajte si s tím.

Černá barva navíc prodlouží a zeštíhlí nohy

Když si k černým punčochám vezmete černé lodičky, rázem se vaše nohy o pět centimetrů prodlouží. Optické triky dělají divy, věřte mi, sama o tom něco vím.

Vsadím se, že vám teď hlavou běhá spousta udivených myšlenek. Cože? To je fakt pravda? Dotazů na tohle téma dostávám fakt hodně, takže vám sem rovnou přidám ty nejčastější.

1/ Můžu nosit černé silonky i ke světlým šatům nebo sukni?

ANO. Černé silonky můžete nosit k čemukoli. Jen dejte pozor právě na to, aby u jemných světlých šatů vaše noha působila jemně, proto zvolte tenké a hladké černé silonky s málo deny, aby pod nimi vaše noha byla elegantně vidět. Pokud byste si oblékla silné tlusté černé punčocháče, rozhodně by jemné světlé šaty ztratily svůj šarm a vypadalo by to spíš jako pěst na oko.

Nad průhledností a jemností černých silonek opravdu přemýšlejte.

2/ Co nosit místo tělových silonek v létě?
Ideálně nic 🙂 jen vaše holé nohy. Ty vypadají přece nejlíp takové, jaké jsou.
Ano. Ano. Chápu. Začala pracovat vaše hlava a myšlenky… Asi máte někdy pocit, že jsou moc bílé, flekaté, poštípané. Potřebujete tohle všechno zjemnit a dodat svým nohám jednotnější barvu.

Tělové silonky ve spreji?

Mám pro vás proto skvělý tip.

Kupte si silonky ve spreji. Najdete je jenoduše třeba v síti DM drogerií. Hledejte „silonky ve spreji“ od Sally Hansen. A pozor, nejedná se o samoopalovací sprej (i když je v regálech často blízko samoopalováků najdete), je to vlastně make-up na nohy, který vytvoří na vašich nohách matný film a sjednotí barvu. Aplikace je jednoduchá. Nanesete do dlaní a pak nohy lehce natřete. Vydrží celý den a večer je jednoduše ve sprše smyjete.

Tak co? Půjdete teď do skříně a vyhodíte ty tělové silonky? Udělejte to prosím. Vaše nohy si to zaslouží.

A pokud cítíte, že nejen vaše nohy, ale celá VY i váš šatník si zasloužíte vědomou péči a inspiraci, pak mám pro vás úžasného pomocníka. Seznamte se 🙂

Další inpirace pro vaši ženskost a pohodu 🙂

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře