23 vašich tipů pro krásu, které vám zaručeně zpříjemní život

Jedna jediná věc může změnit nejen váš den, ale celý váš život

Ptáte se jaká a říkáte si jak?

Spousta žen je přesvědčená, že na svoji krásu nemají čas a že dát sama sebe na první místo je zkrátka sobecké. Já sama s tím nesouhlasím. Proč? I o tom jsem napsala tento článek.

Trvám na tom, že krása a péče o sebe do života ženy patří. A že není třeba trávit každý den hodinu v koupelně a ani není potřeba investovat desetiticíce do nejnovějšího oblečení nebo kosmetiky.

Naopak.

Zázraky jsou ukryty v maličkostech

Každý den jedna jediná věc pro vaši krásu navíc udělá váš život o tolik spokojenější. Stačí pravidelně jedna, nic víc. A až jich za sebou pár naskládáte, koukejte, co se bude dít a jak se budete cítit. Je to stejné jako se sněhovými vločkami, každá sama o sobě je malinká, ale dohromady zvládnou pěknou sněhovou nadílku. Tak si ji taky dopřejte!

Přesně na tohle téma jsme měly nedávno na facebookové stránce Magicky ženská skvělou diskusi. Doslova mě nadchlo, jak jste se zapojily a sdílely své tipy, co pro svoji krásu každý den navíc děláte.

A aby vaše tipy, rady a zkušenosti nezapadly v propadlišti facebooku, rozhodla jsem se je shromáždit na jedno místo a zveřejnit v tomto článku. Protože co si budeme povídat, jsou dny, kdy se nám inspirace na to, jak si žensky skvěle zpříjemnit den a udělat pro sebe něco navíc, zkrátka hodí.

A co můžou být vaše vločky?

23 vašich tipů pro krásu, které vám zaručeně zpříjemní život:

 1. Dejte si o jednu kostku cukru do kafe míň.
 2. Dopřejte si o 5 minut času vědomě déle v koupelně.
 3. O jednu zastávku vystoupte dřív a projděte se, udělá to dobře nejen vašemu tělu.
 4. Přidejte do svého pitného režimu jednu sklenice vody navíc.
 5. Namasírujte si hlavu kartáčekm Ikoo – učesat se stejně musíte, tak proč to nespojit s masáží?
 6. Choďte do práce i z práce pěšky – tak budete mít odcvičeno i čistou hlavu.
 7. Zumba  Je jedno, že neumíte tancovat. Protáhnete si tělo, vyčistíte hlavu, budete odcházet s úsměvem na rtech a za rok zjistíte, že vlastně tancovat umíte!
 8. Potěšte úsměvem neznámého člověka minimálně jednou každý den.
 9. Třeba při koukání na televizní seriály a fandění hlavním hrdinům si namasírujte pěkně chodidla i ruce.
 10. Kupte si něco malého pro radost – třeba krásnou novu rtěnku nebo hezké náušnice.
 11. Dejte si u sporáku v kuchyni pár dřepů.
 12. Pochválte někomu účes, nebo parfém. Vás neubyde a jeho to potěší.
 13. Po obědě si lehněte s dětmi a úklid nechte až na potom. 
 14. Přečtěte si pár stránek v oblíbené knížce.
 15. Dopřejte si masáž těla. Když už se nakrémujete, tak ať je to příjemné a prospěšné zároveň.
 16. Ráno vypijte sklenici vody a večer si dopřejte mrkev s jablkem.
 17. O minutu déle víc denně meditujte.
 18. Místo nevýrazných šperků a líčení zvolte veselé náušnice, nalakujte si nehty na růžovo a na rty si dejte výraznou rozjasňující rtěnku.
 19. Pusťte si krásnou hudbu, napusťte si vanu a namasírujte se tělovým mlékem.
 20. Jděte si zaběhat a do uší si pusťte skvělou oblíbenou hudbu.
 21. Na hodinu se zavrtejte do postele a nedělejte vůbec nic.
 22. Dejte si pleťovou masku, sedněte si do houpacího křesla a 15 minut si zalistujte oblíbeným časákem.
 23. Udělejte si radost saunovým relaxem a dostatkem spánku.

Možná si teď říkáte, že na dělání věcí navíc už ve vašem nabitém programu rozhodně nemáte čas. Nebo vás taky napadlo, že tohle jsou skutečně takové maličkosti a nevěříte, že by mohly na váš život mít tak velký dopad. Tak víte co?

Zkuste to, jděte do akce, dělejte jednu jedninou věc pro sebe navíc po dobu jednoho celého měsíce. A pak mi napište, jak se cítíte. Těším se!

A začít můžete třeba knihou o vědomé ženské kráse, najdete v ní totiž pro sebe moře další inspirace a vyzkoušených tipů, jak si péči o sebe a svoji ženskost a krásu jednoduše užívat.

Co o ní říkají ženy, které už ji četly?

Ja som z nej nadšená, Miška! A ďakujem za ňu. Máte taký dobrý štýl písania, radosť otvoriť a začítať sa. Len som si dnes musela nastaviť stopky, aby som pri nej nestrávila až priveľa času a stihla aj navariť na zajtra

Miroslava

Kniha Magicky ženská je sice na první pohled knihou o kráse, ale když se do ní začtete, objevíte spoustu životních pravd, které nesouvisí jen s krásou, ale i s mnoha dalšími oblastmi našeho života.

Věřím, že stejně jako já se budete chvílemi bavit, chvílemi si dělat poznámky a chvílemi kroutit hlavou sama nad sebou, když odhalíte své vzorce myšlení, které škodí vaší kráse. Já jsem měla v některých obdobích svého života sklony myslet si, že ženská krása je něco povrchního, zbytečného a zabývají se jí jen pipinky, co nemají nic jiného na práci. Po přečtení knihy mě už nepřekvapuje fakt, že to bylo přesně v těch obdobích života, kdy jsem si nejméně věřila, neměla se ráda, nebyla úspěšná ani šťastná.

Stejně jako se pro krásu můžeme rozhodnout, můžeme se rozhodnout i pro úspěch. Náš život je v našich rukách a v jednom českém filmu se sice říká, že "pán Bůh nadělil každému dle svého uvážení, Kelišová!", ale díky knížce si možná uvědomíte, že to není o tom, co nám pán Bůh nadělil, ale o tom, co s tím můžeme a chceme či nechceme dělat. Nejen když přijde na krásu, ale i v dalších oblastech života. Míša pojmenovává věci, které nesouvisí jen s tím, jak vypadáme, ale především s tím, jak se cítíme uvnitř, což je základ toho, zda jsme v životě šťastné, naplněné a úspěšné.

Knihu doporučuji všem ženám, bez ohledu na to, zda se právě cítíte krásné či ošklivé, jste mladé nebo staré, baví vás o sebe pečovat nebo ne. Není to totiž kniha jen o kráse. Je to kniha plná příběhů a zároveň praktických rad a tipů, které můžeme my ženy uvést do života a ihned se cítit nejen krásnější, ale především spokojenější.

Stáňa Mrázkováwww..stanislavamrazkova.cz

Míšo, Vaše knížka mi přišla těsně před odjezdem na dovolenou. Přibalila jsem si ji s sebou. (Vždycky vozím s sebou nějakou knížku, a většinou se k ní ani nedostanu.) Ale tu Vaši jsem přečetla na pláži úplně celou. Knížka mě moc bavila i inspirovala zároveň. Oceňuji Vaši upřímnou zpověď. Jsem ráda, že někdo pojmenoval, jak my ženy neděláme pro sebe vždycky to nejlepší. S určitými věcmi jsem se trápila a připadala si divná proč to řeším a tím, že jste to v knížce popsala mi došlo, že my ženy prožíváme věci podobně, jen o tom možná spolu málo mluvíme.

Martina

Fantastické dielko, hneď ako dorazila som sa s radosťou začítala... vraví ženám z duše!

Božena

Ta kniha je prostě báječná. Úplně jsem se v ni objevila jako by byla psaná o mně. Jsem z ní nadšená a moc za ni děkuji.

Miroslava
Michala Měřínská

Je make-up artistka a stylistka s velkou vášní pro krásu. Žena, partnerka, maminka, která miluje eleganci, ženskost a přirozenost. Provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše.

Její cestu ke kráse ovlivnilo víc než 10 let práce na manažerských pozicích a zlomová cesta do Indonésie, kam se vydala najít sebe samu a své poslání. Už několik let učí ženy, jak mohou díky změnám v myšlení, jemnému líčení a vkusnému oblékání svoji krásu zářit do světa každý den.

Napsala knihu o vědomé ženské kráse Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provede ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Míša je i autorkou online kurzu pro maminky, eBooku Dokonalé líčení krok za krokem a eBooku Kouzla oblékání.

Více o jejím příběhu se dozvíte na jejím osobním blogu.

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře