Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Nemám na sebe čas aneb vaše krása až na prvním místě

Nemám na sebe čas. A na svoji krásu? Už vůbec ne! Počítala jste vlastně někdy, kolikrát za týden řeknete to populární slovní spojení? Je to skutečně tak nebo je někde zakopaný pes? Možná je na čase něco konečně změnit. 

Nemám na sebe čas

Nemám čas zdravě jíst, vypít si v klidu kafe, posedět večer s partnerem, jít jen tak do divadla, jet na víkend na wellness pobyt, přečíst si pěknou oddychovou knihu. A na svoji krásu? Tak na tu už čas nemám vůbec.

Připadá vám to povědomé? Máte pocit, že už jste někdy ty věty (nebo věty nápadně podobné) někde slyšela?

Co se takhle aspoň na chvíli zastavit a upřímně si odpovědět… Opravdu je to s vaším životem tak moc strašné, že vám toho času tolik chybí? Je to doopravdy tak, že věci, které děláte, jsou všechny skutečně důležité? Tak moc, že mají přednost před tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Před vámi?

Je to skutečně tak?

Skutečně jste na tom tak, že věříte, že něco nebo někdo je důležitější než vy sama? (ano, možná teď namítnete děti, rodina, teplo rodinného krbu). Ruku na srdce.

  • Jak bude spokojená rodina, když bude doma mít strhanou nepříjemnou a nehezkou ženskou, která se od rána nezastaví a jen řeší, co ještě musí udělat a co se všechno ještě nestihlo?
  • Jak budou spokojené děti, když budou mít doma maminku, která nemá čas ani sama na sebe, natož třeba na hraní s nimi?
  • Jaké teplo domova vytvoříte, když vnitřně budete nespokojená, protože musíte mít čas na všechny okolo a na sebe samotnou vám už nezbývají síly?
  • Jak se budete usmívat na rodinu, když ani nemáte čas a chuť usmát se na sebe do zrcadla?

Možná je na čase začít dělat věci trošku jinak

Možná uzrál čas začít sebe samotnou dávat na první místo a čas si na sebe jednoduše udělat. Popravdě. Nikdo jiný, než vy sama, si za vás čas na sebe samotnou neudělá. (No pěkná slovní hříčka, ale vskutku pravdivá, možná stojí za to si ji přečíst ještě jednou.)

Nikdo jiný, než vy sama, si za vás čas na sebe samotnou neudělá

Proto zkuste změnu.

Začněte si věnovat čas každý den. Každý den 15 minut.

Tyto minuty si nikdy nikým nenechte vzít. Začněte třeba tím, že se každý den budete věnovat ať už příjemné koupeli nebo sprše, jemnému odlíčení pleti nebo ráno naopak jemnému a decentnímu líčení. Anebo si jen tak hoďte nohy nahoru. Jednoduše začněte tím, že dopřejete 15 minut denně sobě, svojí spokojenosti a tím i svojí kráse.

Nechci vás házet do jednoho pytle, kdepak. Ale už za ty roky o kráse něco vím a tuším. A na rovinu se zeptám, jak to máte teď? Kdybyste měla dát vaší kráse teď číslo na žebříčku důležitosti ve vašich každodenních povinnostech, jaké číslo by dostala? 1, 2, 3… nebo spíš 149, 158, 159?

nemam na sebe cas

Nechte je, ať si klidně ťukají na čelo. Není to totiž o čase

Když někomu popravdě přiznáte, že se chcete cítit krásná, nejspíš si zaťuká na čelo a řekne vám, že jste asi v pubertě. Nebo vás rovnou nařkne, že jste marnivá a malicherná. Tak to raději nikomu neříkáte a vlastně to pro jistotu ani neděláte. Vždyť ženská krása je často brána jako povrchní a žena, která se o ni stará, jako fiflena. Bohužel.

Ale když přestanete tyto nesmysly poslouchat a začnete poslouchat sebe, velmi pravděpodobně zjistíte, že to, že péči o sebe samotnou mnohdy odsouváme na vedlejší kolej, není o čase. Nechte je, ať si klidně ťukají na čelo.

Času máme všechny stejně. Žádná z nás nemá den delší, než 24 hodina a žádná z nás nemůže svůj den natáhnout. (I když bychom si to tak často přály.)

Proč některé ženy péči o sebe berou jako přirozenou součást života? Jednoduše si jinak poskládaly priority.

Je to o prioritách a o tom, jakou důležitost my samy sobě a své kráse dáváme. Pro kterou z vás je krása v běžném životě skutečně priorita? Některé z vás zcela jistě teď přikyvují :„Jasně, pro mě rozhodně. Protože když se cítím dobře a sama sobě připadám krásná, jsem spokojenější, víc se usmívám a se mnou se usmívá i moje okolí.“

Ale zatím daleko víc žen spíš řekne: „Krása? Taková blbost? Na to fakt čas nemám.“ A pak se podívají do zrcadla a následuje věta „Ach jo, já zase vypadám.“

Pojďme to společně změnit. Rozhodněte se vzít krásu do vlastních rukou

Přála bych si, abyste se rozhodla, že vaše krása, vaše jedinečnost a vaše spokojenost se od nynějška stanou prioritou. Co to znamená? Že jim budete svůj čas vědomě věnovat.

Proč?

Přesně proto, pro co tvrdíte, že ho nemáte. Pro spokojené děti, pro manžela, pro teplo rodinného krbu a hlavně pro sebe samotnou.

nemam na sebe cas2

Jak se to podařilo mně samotné a s čím jsem se musela sama v hlavě poprat, s vámi sdílím v knize Magicky ženská, v mém příběhu o cestě za vědomou ženskou krásou. Není to tak těžké, jak to může na první pohled vypadat. Přesvědčte se sama.

Držím palce a napište mi, jak vám to jde 🙂

Udělejte malou změnu ještě dnes! Věnujte si prvních pět minut pro sebe a udělejte si radost.

3sipky-dolu-cervene

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře