3 důvody, proč vám muž neříká, že vám to sluší + jeden tip, co s tím

Jdeme pomalu, tlačíme kočárky a do zad nám už konečně pálí sluníčko. Ale ona se moc neusmívá, spíš naopak.

To už se mu nelíbím, nebo co? Víš, jak dlouho mi to už neřekl? Jak kdyby mu to bylo úplně jedno, že má doma pěknou ženskou!

Vždyť se o sebe snažím starat, ale víš jak. Pořád upatlaná od dětí, vytahaný věci, přece nebudu nosit doma věci jak nějaká hvězda! Nechci si je zničit.

Mlčky ji poslouchám a snažím se vzpomenout, jak mi dřív bývalo. Snažila jsem se dělat, že to neexistuje, ale vnitřně mě ten pocit zabíjel.

Když vám váš muž neřekne, že vám to sluší, co je rok dlouhý, je to prostě na prd

Nejspíš si dřív nebo později začnete lámat hlavu, co děláte špatně a možná se vám do mysli vkrádají myšlenky, jestli se mu třeba nelíbí víc ta kolegyně z práce, co s ní pořád chodí na oběd nebo ta kamarádka, co s jejich partičkou chodí na pivo, zatím co vy večer uspáváte děti. Možná přemýšlíte, co ony mají a vy ne nebo co dělají jinak, že u nich si toho váš muž všimne.

A vy? O větě: Miláčku, tobě to sluší! si můžete nechat jen zdát.

Cítím se trochu provinile, když nahlas přiznávám, že od svého muže ta slova slyším vcelku často. Zvlášť, když si naplánujeme čas jen ve dvou. Minule jsem si koupila i nové šaty a hned si všiml.

Při tom tlačení našich spících dětí jsme tohle téma probraly horem dolem a našly jsme tři důvody, které s tím, že vám váš muž neříká tak často, že vám to sluší, mohou mít velkou souvislost. Přijde mi fajn je sdílet a poslat vám je dál, třeba i vám zahrají na nějakou strunku a zarezonují. Možná začnete i vy ve svém životě dělat pár drobností jinak.

3 důvody, proč vám muž neříká, že vám to sluší

Důvod #1: 
Vy sama si to o sobě nemyslíte

Jeden velkých kamenů úrazu. Jak to máte skutečně vy sama, když se podíváte do zrcadla? Jaké myšlenky dostanou převahu jako první?

online kurzu Magicky ženská, kde ženy vědomě procházejí velkou změnou postojů k sobě samotné a ke své vědomé kráse, věnujeme technikám a práci s myšlenkami jeden celý týden. Jdeme skutečně do hloubky a je neuvěřitelné, co za přesvědčení o svém vzhledu a péči o sebe ženy uvnitř sebe nacházejí.

Ta přesvědčení si často v běžném každodenním frmolu neuvědomují, pokud se vědomě nezaměří na to, je najít, přepsat, vyléčit a nastavit si to v hlavě jinak. Jakmile najdou svoje bloky a negativní vzorce, co jim sedí hluboko uvnitř, začne se klubíčko jejich krásy nádherně rozmotávat.

Tohle jsou slova žen z jejich cesty. Témata, která se otvírají o tom, co si o sobě skutečně myslíte, jsou často schovaná pěkně hluboko.

Kliknutím na obrázek si text pohodlně přečtete.

Zkuste si sama upřímně říct, co za přesvědčení brzdí vás?
Co si o své kráse a péči o sebe skutečně myslíte?

Důvod #2: 
Zabíjíte komplimenty

Cítíte se nejistě, když vás někdo pochválí řekne vám, že vám to sluší? Ruku na srdce, jak reagujete? Jak se tváříte a co říkáte v momentě, když tu větu někdo vysloví? Nevíte, kam se podívat, nevíte, co odpovědět a proto raději vyhrknete třeba něco jako:

„Ale prosím tě, vždyť jsem přes Vánoce přibrala“
„No ale ty moje vlasy, to je děs!“

A co teprve, když vás konečně pochválí váš muž? Možná z vás rovnou vyletí věta: „No to je dost, že sis toho taky konečně všiml.“

Pokud se v těchto větách poznáváte, garantuju vám jedno. Ten někdo, kdo vám s radostí a chutí vystřihl právě kompliment, který jste zabila, to už nejspíš nezopakuje.

Taky jsem se přijímání komplimentů dlouho učila a vím, že to není úplně hračka sebejistě se podívat do očí a vyslovit tu jednoduchou větu: „Děkuju!“  Ale věřte mi, jde to! 

Důvod #3: 
Znejistí vás ženy, co jim to sluší

Jak se cítíte, když přijdete do společnosti a uvidíte ženu, která vás na první pohled zaujme svou energií i vzhledem? Zkuste si na ten moment vzpomenout. Kdy jste viděla ženu, na kterou jste se prostě musela kouknout víc než jednou. Máte?

A jak vám u toho bylo? Měla jste chuť za ní jít a říct jí upřímně a od srdce: „Wow, tak vy máte fakt šmrnc, moc vám to sluší!“

Nebo ve vás najednou začaly pracovat pocity závisti, smutku nebo naštvání? Možná váš mozek začal vymýšlet příběhy o zlatokopkách, o tom, že krása není všechno a že ona to určitě nemá tak těžký, jako vy.  Možná jste se snažila samu sebe přesvědčit, že je krása povrchní a že dotyčná dáma bude velmi pravděpodobně úplně vyklovaná slepice.

V momentě, kdy je vám bližší ta druhá varianta, zbystřete a vzpomeňte si na jednu pravdu, která prostě v našich životech funguje. 

Kam směřuješ svoji energii, tam to roste.

Takže pokud se snažíte na ženách okolo vidět jejich krásu, šmrnc, eleganci, když máte odvahu se jim podívat do očí a upřímně a mile se usmát, je nemožné, abyste tuhle energii nedostávaly zpět. Ať už od svého muže nebo od ostatních lidí.

Venku potvrzení nikdy nenajdete, hledejte v sobě

Když se na tyto tři důvody podívám a podíváme se na své o šest let mladší já, prostě to tam vidím.

Sama jsem o sobě pochybovala a hledala potvrzení toho, že jsem hezká, tam v tom vnějším světě. Ale venku to potvrzení nikdy nenajdete. Abyste ho tam našla, musíte ho nejdřív najít v sobě. A pak se bude odrážet teprve venku.

Stejně tak vidím, jak moje staré já bylo jak slon v porcelánu, když už mu někdo řekl, že mu to sluší. Ošívání, negace, zpochybňování, zlehčování nebo odvádění pozornosti jinam, to byly prví reakce, jak mít ten pocit trapnosti rychle za sebou. Pokud jste na tom podobně, věnujte si čas a přečtěte si článek, co jsem o ženách a komplimentech napsala. Bude se vám rozhodně hodit, najdete ho tady >>

A do třetice všeho nedokonalého vidím svoje nejisté staré já, které se ze strachu a nejistoty v přítomnosti jiných krásných žen uchylovalo k závisti, pomluvám, nepřejícnosti. Není divu, že ani moje staré já od svého přítele doma neslyšelo větu: „Tobě to sluší!“ Jak by taky mohlo, když by si ji s největší pravděpodobností ani neužilo?

Jsem chodící důkaz, že to jde i jinak. Že se stačí vydat na cestu poznávání sebe sama a vědomé krásy a péče o sebe a změní se svět. Není možný, aby se na té cestě váš svět nezměnil.

Změní se proto, že se změníte vy. Začnete se mít víc ráda, najdete samu sebe a vaše ženská duše se otevře všem krásám, po kterých teď možná jen tiše touží. Nenechte ji čekat dlouho.

Zaručený tip, jak častěji slyšet slovíčka „Sluší ti to!“

Ať nemáte smutný srdce z toho, že ty slovíčka „Sluší ti to!“ zatím neslyšíte, mám pro vás jeden skvělej tip na závěr. Říkejte si je sama a nahlas. Zamilujte si tu větu, zamilujte si pohled na sebe v zrcadle a každý den ji aspoň třikrát sama sobě upřímně řekněte. Funguje to a to hned.

***

Přeju vám odvahu podívat se pravdě do očí a vzít svůj život do svých rukou. Takový ženy jsou nejkrásnější ať vypadají jakkoli. Míša


Jakou roli hraje ženská krása ve vztahu, v partnerství nebo v posteli?

Jak se ve vašich vztazích s muži odráží to, jak se líbíte sama sobě? To jsou otázky, na které stojí za to si odpovědět. Pochopte o svém vztahu s muži víc a nalaďte se na společnou vlnu.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře