PROBUĎ SVŮJ STYL I ŠATNÍK

A rozkveť s jarem!

Nepromeškej jediný jarní online workshop o stylu a oblékání! Odneseš si nestárnoucí stylistická pravidla a vytvoříš skvělé jarní outfity. Začínáme 11.4.

Nejste v tom sama! 8 magických žen a jejich cesta k červené rtěnce

Červená rtěnka. Velká výzva v životě mnoha žen. Už jste k ní našla svoji cestu nebo častěji ještě zažíváte ten pocit, kdy se doslova „hlavně nenápadně“ plížíte okolo stojanů se rtěnkami, zvědavě pokukujete a říkáte si: „Já bych ráda, ale nemůžu. Zkrátka mi nesluší, to není nic pro mě…“

A pak na ulici potkáte cizí ženu. Jde proti vám a už zdálky vás něčím přitahuje. Je sebevědomá, působí sebejistě, usmívá se. A její rty vypadají skvěle. Zdobí je úžasná červená barva. Ano, žena, která jde proti vám, už ví, že jí červená rtěnka zkrátka sluší.

Minete se a vy máte zase ten pocit. Ach jo, ráda bych, ale na to nemám.“

Den červených rtěnek vás zvedl ze židle

Když jsem na facebookové stránce Magicky ženská vyhlásila speciální Den červených rtěnek, byla jsem během chvilky naprosto nadšená. Vaše fotky s červeně nalíčenými rty začaly přibývat okamžitě – z cesty pro pečivo, z postele, z vinohradu.

Bylo úžasné vidět, jak si společně užíváme sobotu hned od rána, kdy si jen tak nalíčíme rty červenou rtěnkou. Bylo skvělé vidět, s jakou odvahou jste se do pustily do sdílení fotek.

den-rtenky

Příspěvek měl během soboty téměř 80 lajků a v komentářích se objevilo víc, jak dvacet fotek krásných žen, které se nejen nalíčily, ale měly chuť a odvahu se vyfotit a fotku sdílet se všemi ostatními.

Když jsem pak ale v neděli připravovala losování soutěže, zastavila jsem se nad jednou věcí. Tolika ženám se den červených rtěnek líbil, ale do akce všechny nešly.

Možná jste byla mezi ženami, které prostě odvahu jít do akce nesebraly. Proč…?

  • Možná se vám nápad líbil, ale řekla jste si, že zveřejnění fotky v červené rtěnce už je na vás fakt příliš.
  • Možná jste si rovnou řekla, že vymýšlím blbosti a do toho vy nejdete.
  • Možná jste jen nesebrala odvahu a potřebovala jste někoho, kdo by vás podpořil, abyste na to nebyla sama.
  • Možná jste si řekla, že nestojíte o to, aby se vám doma smáli, že vaříte sobotní oběd v zástěře s namalovanou pusou.
  • Možná máte pocit, že vaše červená rtěnka není to pravé ořechové a vy se v ní nějak necítíte.
  • Možná ještě stále hledáte odvahu na tu pravou, chodíte kolem stojanů v drogériích a ne a ne si aspoň jednu domů odnést.

Možná jste si řekla cokoli. Možná vás cesta k vaší červené rtěnce teprve čeká, možná jste někde v polovině a možná už stačí jen krok a jste tam!

Nejste v tom sama!

Pravděpodobně se vám ale honily v hlavě myšlenky, které napadají i ostatní ženy, když si představí sebe samotnou s červenou rtěnkou na rtech. Proto jsem osmi magickým ženám, které se zúčastnily Dne červených rtěnek, položila čtyři stejné otázky. Abych vás podpořila a ukázala vám, že cesta za červenou rtěnkou je sice možná někdy krkolomná, ale rozhodně stojí za to se po ní vydat.

Vaše cesta za červenou rtěnkou může být možná krkolomná, ale stojí za to se po ní vydat!

Začtěte se do zajímavých odpovědí. Možná v nich najdete i svoje strachy a obavy a možná objevíte i tu svoji červenou rtěnku – inspirací na konkrétní značky a odstíny rtěnek se to totiž v odpovědích jen hemží!

Užijte si to!

STÁŇA MRÁZKOVÁ: Když se podívám na jakoukoli jinou ženu s červenou rtěnkou, vidím, jak jí sluší. Proč by neměla slušet mně? 

Stana MrazkovaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Je to směsice pocitů. Na jednu stranu velmi žensky, na druhou stranu mám pocit, že se na mě všichni dívají. Je to ovšem proces, s každým dalším nošením se cítím méně extravagantně a více normálně.

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší?
Odhodlat se k tomu a zkusit to. I když jsem si ji po pár týdnech odkládání koupila, mnohokrát jsem si ji namalovala, abych ji okamžitě zase smazala, protože jsem měla pocit, že jsem to přehnala a lidi se mi vysmějí a nemůžu takto vylézt ani za práh koupelny.

Zabrnkalo mi to na strunu "nejsem dost dobrá". Uvědomila jsem si, že co se týče sebepřijetí, mám pořád na čem pracovat. 🙂

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Zkusit to. Když se podívám na jakoukoli jinou ženu s červenou rtěnkou, vidím, jak jí sluší. Proč by neměla slušet mně? Je to ovšem takový nezvyk, že člověk je při prvním pohledu do zrcadla značně překvapen. Je to jako se vším - opakováním si člověk zvykne, začne mu to připadat přirozenější. Že mi to taky sluší, jsem si řekla asi tak při pátem veřejném pokusu (nepočítám ty tajné, mazací), přestože okolí to tvrdilo už při prvním. 🙂

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
Aktuálně mám Estée Lauder, odstín 320 defiant coral. Z hlediska kvality jsem moc spokojená, rtěnka vydrží několik hodin a je příjemná. Co se týče odstínu, tak mám pocit, že ho ještě potřebuji lehce vyladit.

Stáňa Mrázková, www.stanislavamrazkova.cz

ROMANA HANIGEROVÁ:  Pokud si budete sama sebou a svou červenou rtěnkou jistá, nikoho ani nenapadne vaši volbu zpochybňovat

romca-rtenkaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Řekla bych to asi takhle: Oslovit naprosto cizího člověka? Pokud to musí být, tak teda jo... ale nerada! Oslovit cizího člověka když mám na rtech červenou rtěnku? Není problém - a ještě si to užiju! To sebevědomí a energie, kterou vyzařuju s červenou rtěnou a bez se vůbec nedá srovnat.

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší?
Překonat strach, že se mi rozmaže a já budu spíš všem pro smích. (A pak klasické: Co když nenajdu ten správný odstín? Co tomu řeknou lidi? A nepatří náhodou červená rtěnka jen na E55?)

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Zjistěte, co vám v nošení červené rtěnky brání. Uvědomte si, že jsou to jen výmluvy, zahoďte je do kouta a vyražte na nákupy.
Zkuste trénovat nošení červené rtěnky doma - když myjete nádobí, věšíte prádlo nebo jen koukáte večer na televizi. Pokud si budete sama sebou a svou červenou rtěnkou jistá, nikoho ani nenapadne vaši volbu zpochybňovat.

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
 Výrazné rtěnky mám ráda spíš matnější - mnohem déle vydrží. Momentálně u mě vede matná pastelka od Revlonu v odstínu Standout (Revlon ColorBurst Matte Balm) v kombinaci s konturovací tužkou NYX v odstínu Red.

Romana Hanigerová, www.romanahanigerova.cz

KRESLÍŘKA MARTA TRÁVNÍČKOVÁ: Překonat strach z posměchu a pohrdavých pohledů ostatních

kreslirka-martina-rtenkaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Cítím se překvapivě dobře, více žensky, rozzářeně..

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší?
Překonat strach z posměchu a pohrdavých pohledů ostatních, které při představě červené rtěnky ze všeho nejdřív přijde na mysl píseň „Nafrněná“ 😀

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Aby do toho šly, pokud to tak cítí, nebo budou litovat, že to nikdy neudělaly

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
Nejraději (a jinou kosmetiku už nepoužívám) mám přírodní dekorativku, proto moje volba bude korálový odstín 22 od Lavery

IVANA CIKÁNKOVÁ: Velmi to souvisí s tím, jak rostla moje úcta ke mně a moje sebedůvěra

Ivana CikankovaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Jako dračice, bohyně, královna, žena a potvora v jednom 🙂

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší
Věřit si natolik, že chci být vidět a upoutávám na sebe pozornost vždy  a všude, protože s červenou rtěnkou prostě vidět JSEM.  Přiznat si, že si to můžu dovolit být takhle namalovaná jako ty z plakátu..a také trefit TEN odstín, který prostě splyne se mnou

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Já jsme si jí začala dávat v koupelně na zkoušku. Namalovat, kouknout , hmm, tak to ne a dolu …Pak třeba na dovolené, kde mě neznali J a pak před přáteli a pak prostě to přišlo. Velmi to souvisí s tím, jak rostla moje úcta ke mně a moje sebedůvěra.

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
Teď střídám dvě: Lancome Shine Lover 120 a Sephora Rouge Brilance

Ivana Cikánková, www.zenyvrealitach.cz

ŠTĚPÁNKA ČÁPOVÁ: V červené rtěnce cítím úplně jinak než v ostatních barvách, víc žensky, už jako fakt velká holka 

Stepanka CapovaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Musím říct, že se v červené rtěnce cítím úplně jinak než v ostatních barvách, víc žensky,  už jako fakt velká holka 🙂

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší?
Získat odvahu, že i já ji fakt můžu mít a nebudu vypadat jako pracovnice E55 😉

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Prostě to zkusit být na chvíli žena vamp.

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
Přiznám se, že v lepších obchodech s kosmetikou ještě neumím nakupovat, necítím se tam dobře, takže nakupuji v drogeriích.  Mám dvě červené rtěnky Astor, jedna odstín Pine for rose, druhá jasně červená, odstín netuším, už se mi smazal.

Štěpánka Čápová, www.stepankacapova.cz

JANA CARDOVÁ: Tenhle pocit chci častěji!

Jana CardovaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Překvapivě hodně dobře a hodně sexy. A najednou mi nevadilo, že mám kila navíc, cítila jsem se prostě božsky! Až tak, že jsem si řekla: Tenhle pocit chci častěji. Třeba ten včerejší pohled do zrcadla ještě odstartuje velké změny. 

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší?
V líčení mám zajetou rutinu a bylo zvláštní najednou nezvýrazňovat oči, ale rty. Také nejsem spokojená se svojí váhou, a tak na sebe nechci okolí příliš upozorňovat, natož červeným magnetem.

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Vyzkoušejte si ji doma v bezpečí dámského večera. Když budete sama, hezky se můžete se rtěnkou sžít, prožít všechny pocity. Třikrát ji smýt a zase nalíčit nebo se k ní různě učesat.

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
Toto byla moje první červená rtěnka, a tak jsem vybírala v levné Essence a sáhla rovnou po odstínu „retro“. Ale bude mi víc sedět nějaký výrazný, ale studenější odstín.

Jana Cardová, www.janacardova.cz

ADÉLA NĚMEČKOVÁ:  Přestaňte přemýšlet, co je správné a co ne

adela-nemeckova-rtenkaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Výjimečně. Nevěřila bych tomu, kdybych to skutečně nevyzkoušela. Všechna přesvědčení o tom, co nám sluší a co ne, jsou skutečně jen v naší hlavě. A pokud se tomuhle bezhlavému „ovečkovskému“ smýšlení postavíme, pak v každém případě vyhráváme. 😉

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší?
Vybrat ten „první a správný“ odstín. Samotné seznamování bylo fajn.

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Poradila bych jim, aby se přestaly bát svých strachů. Aby přestaly přemýšlet, co je správné a co ne. Ať vezmou svoji oblíbenou drogerii útokem a jdou do toho. Protože ten pocit prostě stojí za to! 😉

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
Mám červenou rtěnku „trend IT UP“ HICH SHINE, odstín č.250 SHINY, podobná Fuchsiové, zakoupeno v drogerii DM.

ISABEL MICHETSCHLAEGER: Návrat k sobě samé a zároveň vstup do nové ženské reality

isabel-rtenkaJak se cítíš, když máš červenou rtěnku na rtech?
Červená barva nepatří k mým oblíbeným barvám, ale když si začnu malovat červenou rtěnkou mé rty, něco se změní. Miluju tu sílu, tu sytost, tu smyslnost, tu sexuální a sensuální vývzu

Co bylo na cestě k červené rtěnce pro tebe nejtěžší?
Červenou rtěnku jsem používala velice hojně v raném mládí. Poté jsem žila 15 let v Itálii a úplně jsem od červené upustila. Módní trendy, které mě zaujaly, byly spíše soustředěné na líčení očí.

Co bylo pro mě nejtěžší ohledně rtěnek? Že jsem se nemohla líbat! Chtěla jsem mít rty stále volné, bez rtěnky. Pak jsem ale objevila ty neslíbatelné 🙂

Návrat k červené byl tak trochu jako iniciace, znovuobjevení mě samotné, mé ženskosti, mé síly. Musím přiznat, že po 18 letech co jsem ji nenosila, to chtělo doopravdy odvahu, a to jsem všechno, jen ne stydlivá.

Zašla jsem v doprovodu mé drahé kamarádky Karoliny, tady na Maltě do hlavního města a společně s ní jsem začala po červené pokukovat. Ona je úplný expert přes rtěnky. No a už to bylo. Koupila jsem si hned dvě, velice výrazné, jednu červenou a jednu fuchsiovou. Ten pocit byl k nezaplacení! Byl to jak už jsem řekla, jakýsi návrat k sobě samé a zároveň vstup do nové ženské reality.

Co bys poradila ženám, které na červenou rtěnku ještě sbírají odvahu?
Moje rada pro ženy co stále váhají? Neváhejte, je to škoda. Berte to jako hru, nechte se doprovodit od někoho, kdo vám může pomoci s výběrem, nebo si prostě jen vyražte s kamarádkou a experimentujte, hrajte si. Objevujte sebe samé a pak samy doma zkoušejte, pozorujte jak se cítíte a ciťte se jako královny, když ji máte na rtech, když kráčíte světem. A pak si všímejte vašeho okolí, jak vás pozoruje, jak vás obdivuje a já vám zaručuji, že nebudete litovat!

Jakou značku červené rtěnky a jaký odstín máš teď nejraději?
Nemám ráda, když mi rtěnka skončí tam kde nemá..mimo rty, na skleničce, na partnerovi... Proto volím zásadně ty, na které opravdu potřebujete odličovač rtů, abyste je ze svých rtů dostaly.

Mou vášní jsou rtěnky mat. Dvě, které opravdu miluji jsou od Italské značky Nee Milano : RED CARPET a WONDERLAND. Jsou opravdu neslíbatelné! Takže u nich musíte dbát na preciznosti, když je nanášíte. Ale výsledek stojí zato! Pro mě už jsou "must", nedovedu si mé líčení bez nich představit. Jsou velice výrazné, ale o to nám přeci jde, ne? Ohromit naší krásou celý svět! 🙂

Tato soutěž mě při nedělním ránu velice pobavila a moc ráda jsem se jí zúčastnila, bez make upu, jen s červenou rtěnkou na rtech (i když mám rovnátka 🙂 ).

Přeji všem ženám krásné rtěnkové dny a Míše děkuju za nápad a radost, kterou nám tím přinesla.

Isabel Michetschlaeger

Skutečné příběhy inspirují a já si moc přeju, aby vás slova těchto osmi žen inspirovala k tomu, překonat strach z červené rtěnky a jít do akce. Prostě sebrat odvahu a zkusit to.

Pamatujte, že na nic v životě nejste sama. A na vědomou ženskou krásu už vůbec ne. Mám pro vás úžasnou průvodkyni, která vás bude na vaší cestě podporovat každý den. Stačí ji každý den otevřít a ona vám napoví, kudy jít. Cesta k ní vede tudy >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře