PROBUĎ SVŮJ STYL I ŠATNÍK

A rozkveť s jarem!

Nepromeškej jediný jarní online workshop o stylu a oblékání! Odneseš si nestárnoucí stylistická pravidla a vytvoříš skvělé jarní outfity. Začínáme 11.4.

Strach z výrazné rtěnky. Dá se vůbec překonat?

 • Jak to mám udělat, abych se v ní necítila divně?
 • Jak se zbavit pocitu, že vypadám jak z E55?
 • Jak se přenést přes to, že na mě všichni civí?

Už je opět na scéně v plné parádě. Výrazná rtěnka. Dnes si posvítíme na to, jak step by step překonat strach a jak se postavit obavám, protože dotazů podobného duchu mi od vás poslední dobou chodí skutečně hodně.

A protože chystám článek o mých oblíbených výrazných rtěnkách, tento musel přijít první. 🙂

Hned na začátek vám chci říct, že vás moc dobře všechny chápu!

Sama jsem musela ujít ve své kráse kus cesty, abych si na výraznou rtěnku troufla a skutečně si ji začala užívat (jakože teď ji doslova miluju!).

Další level na cestě k ženskosti

Výrazná rtěnka (a nejvíc ta červená) je takový další level v na cestě k naší ženskosti, smyslnosti, svůdnosti. Často se o ní píše, často ji vidíte na ženách na plakátech, v televizi, často ji v nejrůznějších odstínech potkáváte v drogériích a parfumériích… ale v ulicích ji zatím vidíte docela málo…

Velká škoda, to vám říkám. Není totiž nic pěknějšího, než velmi jemně a decentně nalíčená žena s rudými rty. Styl ala Francouzka. Jemná elegance, originalita, ženskost, tajemno. Dračice a něžná duše v jednom.

To všechno výrazná rtěnka dokáže. Ale jen v jednom jediném případě. Když jí to dovolíte…

A to je asi ten nejvíc nejtěžší krok v hlavách většiny žen. Nejčastěji je to totiž právě naše hlava a naše myšlenky, co nám brání v tom, si užít toto jedinečné privilegium, které máme jen my, ženy. Jen my si můžeme hrát, zdobit se a užívat si spoustu svých tváří. A bez výrazné rtěnky zůstávají některé z nich zkrátka schované.

Necháváme zlomit strachem a obavami a často ji prostě několik let, desetiletí (nebo i celý život) některé ženy nevyzkouší.

A přitom možná v hloubi duše slyší malý hlásek: Aspoň jednou, to dáš!
Ale rychle rozum přiběhne s odpovědí: Mlč, psssst, ticho potvoro! Seš blázen? Vypadala bych fakt blbě! To je pro jiný…

Tak pojďme na náš někdy až moc opatrný pan Rozum společně, třeba se nám ho podaří trochu zpacifikovat, aby si aspoň párkrát za život ten tichý hlásek z hloubi duše mohl pořádně zakřičet a vyřádit se.

Nejčastější obavy, které se ženám v hlavách v souvislosti s výraznou rtěnkou rodí?

Když jsem na facebookové stránce Magicky ženská vyhlásila výzvu v podobě Dne červených rtěnek, položila jsem osmi účastnicím soutěže otázku:

Co pro tebe bylo na cestě k červené rtěnce nejtěžší?

Odhodlat se k tomu a zkusit to. I když jsem si ji po pár týdnech odkládání koupila, mnohokrát jsem si ji namalovala, abych ji okamžitě zase smazala, protože jsem měla pocit, že jsem to přehnala a lidi se mi vysmějí a nemůžu takto vylézt ani za práh koupelny. Zabrnkalo mi to na strunu "nejsem dost dobrá". Uvědomila jsem si, že co se týče sebepřijetí, mám pořád na čem pracovat. - Stáňa 

Překonat strach, že se mi rozmaže a já budu spíš všem pro smích. (A pak klasické: Co když nenajdu ten správný odstín? Co tomu řeknou lidi? A nepatří náhodou červená rtěnka jen na E55?) - Romana 

Překonat strach z posměchu a pohrdavých pohledů ostatních, které při představě červené rtěnky ze všeho nejdřív přijde na mysl píseň „Nafrněná“ 🙂 – Martina

Věřit si natolik, že chci být vidět a upoutávám na sebe pozornost vždy  a všude, protože s červenou rtěnkou prostě vidět JSEM.  Přiznat si, že si to můžu dovolit být takhle namalovaná jako ty z plakátu..a také trefit TEN odstín, který prostě splyne se mnou.  – Ivana 

Získat odvahu, že i já ji fakt můžu mít a nebudu vypadat jako pracovnice E55 😉 – Štěpánka 

V líčení mám zajetou rutinu a bylo zvláštní najednou nezvýrazňovat oči, ale rty. Také nejsem spokojená se svojí váhou, a tak na sebe nechci okolí příliš upozorňovat, natož červeným magnetem.  – Jana 

Vybrat ten „první a správný“ odstín. – Adéla 

Že jsem se nemohla líbat! Chtěla jsem mít rty stále volné, bez rtěnky. Pak jsem ale objevila ty neslíbatelné 🙂 - Isabel

Vidíte je tam taky? Ty strachy, které na každém rohu číhají?

Když si odpovědi pozorně přečtete (klidně si je dejte dvakrát 😉 , zjistíte možná několik velmi pozitivních věcí:

 • Že máte možná stejné obavy a noční můry, když si samu sebe ve výrazné rtěnce představíte.
  Nejsem dost dobrá, ostatní mnou budou pohrdat, budu vypadat jak šlapka, budu moc vidět, bojím se na sebe upozornit, budu všem k smíchu, jsem přesvědčená, že já v tom budu vypadat blbě…
 • Že strachy a obavy jdou překonat (všechny tyto ženy se červené rtěnky nezalekly a dokonce našly odvahu se v ní vyfotit do soutěže na facebookové stránce a fotku veřejně sdílet)
 • Že jsou některé strachy jen zbyteční bubáci, kteří zmizí, když výraznou (ideálně červenou) rtěnku aspoň vyzkoušíme

Jak na to prakticky krok za krokem?

Tři zaručené tipy, které fungují a na cestě za výraznou rtěnkou vás zase posunou o krok vpřed

 • Načapejte svoje strachy
  Zkuste jich najít co nejvíc, klidně si je i napište. A pak se nad nimi zamyslete. Jsou to skutečně reálné hrozby nebo jen výmluvy a neochota zkusit něco nového?
 • První rande v pohodlí domova
  Klidně se poprvé zavřete v koupelně nebo v ložnici. A až nikdo nebude doma a budete mít klid, naličte si rty výraznou rtěnkou a jen tak dělejte věci, jako obvykle.

  Klidně uklízejte, vařte, čtěte si. A sem tam projděte kolem zrcadla a udělejte KUK. Uvidíte, co to s vámi bude dělat. A když se budete moc lekat, tak to jednoduše smažete a zkusíte to zase až druhý den.
 • Neskačte hned do postele
  Seznamujte se s červenou rtěnkou, jako když jdete na rande. Jasně! Když jdete poprvé na schůzku s pěkným chlapem, taky hned neskáčete do postele, ne? (nebo ano?) Pěkně nejdřív na kafíčko, pak na večeři, teprve pak nějaká ta pusa a potom až svlíkání.

  S červenou i jinou výraznou rtěnkou je to naprosto stejné. Poprvé se jen tak lehce seznámíte a nanesete si ji lehce a jemně barvu rozmažete prstem. Žádná tvrdá kontura, žádná sytá barva. Ale znáte to. Na prvním randeti ještě toho tolik nezjistíte.

rtenka-magicky-zenska

Ale pak přijde druhé, třetí… A extra výrazné rty si můžete dát třeba až popáté! Je to jen na vás.

Důležité je jedno. Zkuste to. Neodkládejte to na AŽpak, jděte po malých krůčcích proti strachu z výrazné rtěnky hned teď. Držím vám palce a sdílejte, jak vám to jde, těším se!

A na cestu vám ještě posílám jednoho skvělého pomocníka, který vám ve světě ženské krásy pomůže najít sebevědomí, ať se děje cokoli. Pokud cítíte, že se chcete ve svém sebevědomí a sebejistotě posunout, cesta k němu vede tudy >>

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře