Selfie? Já NIKDY… aneb 7+1 Instagram pro ženskou inspiraci

Vždycky jsem si říkala, co lidi na tom focení všeho okolo mají. Fotit si jídla, domácí mazlíčky, kafe, sebe v zrcadle, sebe ve fitku, sebe ve zkušební kabince (taky vás napadá, že chybí ještě sebe na záchodě?). Nebudu lhát, trochu (teda vlastně dost) jsem si ťukala na hlavu.

Co to je proboha za trend? Zveřejňovat svoje selfie? Toho se JÁ nikdy účastnit nebudu. Vždyť je to ujetý!

Znáte to, jak je to s tím nikdy? Nemá se říkat, nebo tak něco.

V životě už jsem několikrát řekla: „Já nikdy…“

Do svých 18 let jsem neměla mobilní telefon. Stačila mi telefonní budka, co byla uprostřed vesnice a v parku u školy. Kdybych mobil nedostala jako dárek od tehdejšího přítele, který mi ho nenápadně šoupnul do kapsy, asi bych ho neměla ještě dlouho.

Taky jsem neměla foťák.

Zarytě jsem tvrdila, že nikdy nebudu mít facebookový profil. Založila jsem si ho až po rozchodu ve třiceti, snad jen ze strachu, abych neztratila kontakt s přáteli, který jsme měli dvanáct let společný. Co kdyby mě náhodou přestali mít rádi, co?

Přesně si pamatuju ten pocit, kdy jsem seděla sama v bytě a klikala na ty tlačítka a říkala si: „Bože, já jsem fakt trapná!“

Tak jsem to ve třiceti udělala

První klik a byla jsem ve víru sociálních sítí. Další „Já nikdy!“ porušeno.

Pak jsem si koupila i foťák. Abych měla čím fotit v Indonésii. Byla by přece škoda si zážitky z cest nezvěčnit, když tam jedu sama. Aspoň našim jsem chtěla ukázat, kam jsem se jim na měsíc ztratila. Koupila jsem si od expřítele zrcadlovku (Chápete správně, byl to ten, co mi dal telefon).

Pradox je ten, že to byl on, kdo mě poslední dva roky svou vášní pro nádherné fotky totálně vytáčel. „Proč mě zase fotíš? “ Tu větu ode mě slyšel minimálně dvakrát týdně.

 Začala jsem se na svět dívat i skrze foťák

Další „nikdy“ zase nebyla pravda.

Tím, jak jsem se začala dívat na svět z jinýho úhlu pohledu, stala se úžasná a neuvěřitelná věc.

Najednou jsem všude okolo začala vidět samý hezký věci.

Zákoutí, přírodu, kytky, knihy, rtěnky, obyčejnej život. Začala se ve mně probouzet tvořivost a kreativita, co se někde dlouho ukrývala hluboko uvnitř. V dětství jsem ji nedokázala udržet na uzdě, tvořila jsem snad každej den, malovala, batikovala, psala, ale pak jsem začala být velká holka a ona se někam schovala. Měla jsem přece být už seriózní, ne?

Čím víc jsem se dívala do foťáku na ty hezký momenty okolo, tím víc jsem cítila, jak se znova probouzí. Ten známý pocit vymýšlet, tvořit, nadechnout se po svým. Skrze foťák jsem si najednou ve svým životě začala víc a víc všímat krásy okolo, hezkých věcí a momentů. A svět okolo se stával hezčí a krásnější.

Když chcete vidět v životě to pěkný, tak to prostě uvidíte. Stačí změnit úhel pohledu.

Míň nadávám, míň si stěžuju, jsem odvážnější!

Ten přerod se děl a já jen koukala. Koukala jsem na sebe, na svoje fotky, na sebe v zrcadle a cítila jsem, že se začínám sama sobě víc líbit a najednou mě víc baví žít. Míň nadávám, míň si stěžuju, jsem odvážnější.

Souběžně s tím se děla další spousta věcí souvisejících s hledáním sebe, toho, kým jsem a kým chci být. Tu cestu k ženskosti vlastnímu já jsem hodně upřímně popsala ve své knize Magicky ženská a vztah k focení byl její součástí.

Když jsem si na konci roku 2014 zakládala Instagramový účet, byla za tím spíš moje touha sbírat si pro sebe momenty ze světa líčení a mít je někde pohromadě. Vlastně jsem ani nikoho inspirovat nechtěla, ale hned na začátku se našlo pár žen, co se rády přišly na fotky podívat. Začalo mě to bavit, i když jsem vlastně Instagramu vůbec nerozuměla.

Chvilku trvalo, než jsem se rozkoukala. Znáte to, je to jako se vším, co děláte nově. Cítíte se tak trochu jak slon v porcelánu a nevíte, kde a kam kliknout a co to vlastně všechno umí. Taky jsem si tak připadala. Ale čím víc jsem to zkoušela, tím víc jsem se zamilovávala.

Inspirace, která k vám skrze fotky přichází, je úplně jiná, než když třeba čtete článek nebo knihu.

Vidíte barvy, atmosféru, náladu, detaily, úsměvy, krásná místa, na kterých jste ještě nebyla. Vaše představivost se rozjíždí na plné obrátky a máte pocit, že cítíte vůni parfému, vítr i šumění vln a bosé nohy na horkém písku.

Krásu v životě můžete podpořit i jinak

Najednou si začnete uvědomovat, že můžete krásu ve svým životě podpořit i jinak než přemýšlením, co změnit sama na sobě. Ona totiž krása v našich životech roste oběma směry.

Podpoříte ji zevnitř ven láskou sama k sobě, tím, jak o sebe pečujete a jak se máte ráda, ale stejně tak to funguje naopak. Zvenku dovnitř. Když se začnete oblíkat tak, aby vám bylo příjemně, koupíte si kytku a dáte ji do pěkné vázy, zapálíte si svíčku a zajedete si na výlet na nějaký pěkný místo.

A k tomu všemu vás fotky inspirují

Já jsem si dokonce i jídlo pro sebe začala doma konečně připravovat tak, aby se mi líbilo a nebylo to na talíři jen tak naplácaný.

A jasně, můžete mi teď oponovat, že si ženy takto přikrášlují svět a dělají se lepší, než ve skutečnosti jsou. Jasně, žádná z nás nesdílí momenty své ženské hysterie nebo svý napuchlý oči v momentě, kdy má pocit, že jí z toho všeho okolo už snad praskne hlava.

Ale vždyť my všechny přece víme, že i tohle k životu patří

Že to patří k nám ženám a to, že to zrovna v tu chvíli nestihneme vyfotit (teda možná spíš nechceme), je asi normální, ne? Navíc je krásný, že spousta žen, který sleduji, se vůbec nebojí přiznat, že mají den na nic. Upřímně a bez obalu k příběhu fotky napíšou to, co se jim zrovna v životě děje. A to je krásný. Najednou vidíte, jak i na krásných místech můžou být ženy naštvaný, jak i s úsměvem na fotce můžete uvnitř cítit nejistotu a jak na krásné pláži můžete mít hlavu plnou jiných myšlenek než na to, že ležíte v ráji.

Je jen na vás, kým se necháte inspirovat

Nechat se inspirovat fotkami je způsob, jak rozvíjet svoji kreativitu, jak se posunovat dál v umění vidět okolo sebe krásný věci a jak si dělat pohledem na hezkou fotku příjemnější den a nebát se snít velký sny.

Tak nejen, že vás tímto článkem zvu na svůj magicky ženský instagramový účet, ale chci se s vámi podělit o to, který instagramový účty v ženskosti, kráse a upřímnosti sama inspirují mě.

Vybrala jsem převážně ty český, protože jsou mýmu srdci bližší. Jsou to ženy, který život v naší rodné hroudě milují, zároveň rády cestují, sdílí velký i malý myšlenky, umí se nebrat tak vážně a zpříjemňují mi den. U spousty fotek, na který se dívám, se prostě upřímně zasměju. A o tom to je. Tak tady jsou.

7+1 Instagram pro ženskou inspiraci

Zuzeta

Tahle žena mi je nesmírně sympatická. Miluje umění, má styl, je vtipná a baví mě její nadsázka, kterou do komentářů k fotkám umí jemně a nenásilně vměstnat. Organizuje Ples v Opeře a dělá skvělý videa. Zuzetina trojka mě prostě vždycky baví! Zuzeto, díky za noblesu, kterou záříš!

Na Zuzetin účet tudy >>

Veronika Arichteva

Tuhle ženu jsem měla pořád ve škatulce „Růžová zahrada“ a popravdě ani nevím, jestli v ní hrála. Jednou jsem ale viděla u mámy kousek dílu První Republika, a to je období, který mě v ženské kráse prostě fascinuje. Víte, tam neexistovalo, že žena bude doma lítat ve vytahaných teplákách s dírou na tričku. Ženy nosily paraplíčka a v neděli krásný šaty a bylo to normální. A ona, jako by tam patřila! Veroničin Instagram mě baví, vtipný, autentický a zároveň fotky, který ukazují, kolik tváří může jedna žena mít.

Na účet Veroniky tudy >>

Bárb Kyzivát Drašnarová

Tahle žena prostě umí nosit rtěnky a klobouky! A oboje já miluju, i když teda poslední dobou klobouky moc nenosím. Bára mě inspiruje nejen krásnýma fotkama z cest, ale tím, že je svá. Nezaměnitelná milovnice módy, cestování, klobouků, čepic a brýlí. Skvělá kombinace!

Na účet mrkněte tady >>

Lucinka Pusinka

Růžová samozvaná víla, která pečuje o svoje miminko, miluje největšího nerda ve městě a má vždycky hrozný štěstí. To sama sobě říká. Ale je to teda dost veselá sympaťačka s růžovými vlasy, která mě vždycky rozesměje. Jestli jste máma a chcete umět brát věci víc s nadhledem a nehroutit se z každé černé myšlenky, co vám proběhne hlavou, tak tenhle profil nemůžete minout.

Na Lucčin účet tudy >>

Life is better in bikinis

Jo, s tím naprosto souhlasím. V bikinách a v teple je to krása. Julianin účet mě baví nesmírně, protože Bali je ostrovem, na kterém mi došla spousta věcí. Juliana na Bali několik let žije a svými fotkami mi nejen to krásný místo každý den připomíná, ale baví mě její nadšení pro jógu a tvoření módních doplňků. Rozhodně si ji nenechte ujít

Na účet mrkněte tady >>

Podnikání z pláže

Stáňa je kromě průvodkyně světem online marketingu i kamarádkou a spřízněnou duší. A i když se může na první pohled zdát, že podnikání a ženská krása nemají nic společného, opak je pravdou. Když si vážíte sebe sama a znáte se tam uvnitř, kvete vaše krása i to, co děláte. A v podnikání je to vidět dvojnásob. Stáňa za dobu, co ji znám, jako žena doslova vykvetla! Je fajn, že se můžu sem tam kouknout, kde právě teď plážově podniká. 

Na Stánin účet tudy >>

A přidám ještě jeden zahraniční

I když zahraničních účtů sleduju víc, chci s vámi sdílet jeden, který mě inspiruje hodně. Je to totiž moc milé podívání se na ženský život a krásu z dlouhodobější perspektivy.

Víte, hodně žen ve věku 40 let mi píše, že mají pocit, že skončil život. Děti vylétly z hnízda, do důchodu daleko, s mužem spíš nic než něco. Mají pocit, že už nejsou důležité a zjišťují, že se několik let zanedbávaly. Tuhle dámu ukazuji ženám i v kurzu Magicky ženská pleť, protože vám dá pohled na svá PROČ.

  • Proč se o svoji pleť starat?
  • Proč si věnovat čas?
  • Proč neodkládat svoji pleť, svoje tělo nebo svoji duši na poslední místo?

Možná proto, že když se teď rozhodnete, nemusíte v šedesáti vypadat jako paní Kelišová z filmu Slunce, seno, jahody (Paní Kelišová promine, neberte to osobně), ale můžete si stárnutí užívat i jinak.

Yazemeehan Rosi

Jak jinak to třeba může být, na to zatím v našich končinách nejsme moc zvyklí. Tak posílám pro inspiraci ženu, které je momentálně 69 a udivuje mě, jak vitální je. Jmenuje se Yazemeehan Rosi, je bývalá i současná modelka, miluje jógu a zdravé jídlo.

Přesvědčte se tady >>

Magicky ženská

A pak ještě jeden důležitý! Na ten vás zvu především!

Magicky ženský instagram je pro každou ženu, které na sobě záleží. Sdílím tam kus sebe a myslím na to, že i vy máte doma neumytý nádobí, sem tam chodíte v teplákách a děti kolem vás lítají jak na drátkách. I přes to všechno si na sebe můžete najít čas a udělat si každý den chvilku radost.

Těším se tam na vás! Najdete mě překvapivě jako #magickyzenska 🙂

Přidejte se tady >>

***

Ať k vám inspirace skrze fotky proudí, ať vám dělá radost v maličkostech a vždycky vás pohladí na duši. Protože o tom to vlastně je.
Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře