„Krása začíná ve vaší hlavě.“

Najděte cestu k sebevědomí, péči o sebe a vědomé ženské kráse.

3 zásadní tipy, jak si dobře vybrat kosmetiku pro svoji pleť

Míšo, prosím vás, poradíte mi, jaká kosmetika je pro mě nejlepší, jakou značku mám používat?

Každý týden dostávám emaily s otázkami, co vás na pleti trápí, jak začít, jak si dobře vybrat kosmetiku, jak se zbavit pupínků, jestli používat krém nebo olej, na co je sérum nebo jak udělat v péči o pleť změnu a konečně vidět a cítit výsledky. Možná jste mi i vy takový dotaz mailem poslala. A možná ne, ale v hlavě tyto otázky máte.

Nebo patříte ke skupině žen, která s pletí zase tak výrazné problémy nemá, ale třicítka nebo čtyřicítka je na krku, čím dál víc si uvědomujete přibývající věk a cítíte, že teď je ten nejvyšší čas pro svoji pleť začít něco dělat, aby vypadala pěkně i za dalších pár let.

Dneska vám řeknu to nejdůležitější, co mít na paměti, když si chcete pro sebe vybrat kosmetiku co nejlíp.

Podlamují se mi z toho kolena!

Z té nejčastjější otázky, která na mě skáče v mailech, se mi dost často podlamují kolena. Víte proč?

Protože na ni nejde v jednom emailu nebo zprávě na Facebooku jednoduše odpovědět. A mě to vždycky dost frustruje, protože bych vám chtěla prostě poradit co nejlíp a sdílet svoje zkušenosti. Ale to bych musela napsat román a ono to není tak černobílý, že vám napíšu jednu značku kosmetiky a vy s ní budete šťastně fungovat.

Budu teď hodně upřímná. Jen blázen vám takto na dálku najistotu doporučí kosmetiku, která je pro vás nejlepší. Na tuhle otázku totiž nejde odpovědět universálně. A žádná jednoslovná odpověď (myšleno značka kosmetiky) není správná. A jestli ji na vás někdo vybalí, tak prosím prosím fakt zbystřete. Dost možná mu jde jen o to, aby prostě ten daný přípravek prodal.

Já osobně vnímám péči o pleť jako komplexní systém kroků, které na naši pleť mají vliv. To je důvod, proč ženy učím všechny, protože jinak prostě pořád v péči o pleť něco chybí.

Výběr vhodné kosmetiky je jen jedna důležitá část, které je potřeba rozumět, abyste chápala, co právě vaše pleť potřebuje.

Na co jezdí vaše pleť?

Tak jako u auta potřebujete vědět, jaký je to typ motoru – jestli jezdí na benzín nebo na naftu, je i při výběru přípravků péče o pleť nutné nejdřív vědět, jaký typ pleti je právě ten váš.

Často vidím, jak se ženy vrhají bezhlavě na regály v obchodech v momentě, kdy je je v akci krém z reklamy nebo když dostanou skvělý tip na krém od kamarádky. Bohužel to často nedopadá úspěchem a na poličce v koupelně pak stojí jen další lahvička navíc, na kterou se práší. Vyberou unáhleně přípravek, který jim nesedí – svědí, pálí nebo po něm pleť není jemná a pružná. Prostě špatná volba.

Znát typ pleti je důležité z jednoho prostého důvodu. Protože každá pleť potřebuje něco jiného.

  • Mastná pleť potřebuje, aby se redukovalo vylučování kožního mazu.
  • Zatímco suchá pleť naopak potřebuje dodat hydrataci.
  • A smíšená obojí.

Nevhodně zvolený přípravek může totiž napáchat víc škody než užitku. Pleť můžete přesušit a způsobit si suché fleky na tváři nebo naopak můžete podpořit tvorbu kožního mazu a trápit se pak s akné. No však si zkuste nalít do auta na benzín naftu, co to udělá.

Pochopte, jak vaše pleť funguje

Druhou častou neznámou u spousty žen je vlastně samotné chápání, jak jejich pleť funguje. Jasně, že nepotřebujete znát do detailu všechny biologické procesy, co se v těle v souvislosti s pletí dějí.

V autě taky neřešíte, na co všechno jsou ty hadičky a čudlíky a podobně. Ale přece jen se v autoškole něco o tom, jak auto funguje, učíte. Víte, že třeba při startování musíte mít systém po sobě jdoucích kroků, protože když ho nedodržíte, místo nastartování tak akorát poskočíte s autem dopředu a někoho trefíte. (No však ten systém zkuste porušit třeba v koloně, to prostě nechcete!)

A pěkná bouračka může vzniknout i u péče o pleť, pokud nedodržíte postup a správný systém aplikace jednotlivých přípravků.

Můžete si koupit v krémech nejdražší Ferarri, ale pokud blbě nastartujete, zničíte si ho. Ani ten nejlepší a nejdražší krém kvalitu vaší pleti nespasí, když jej budete aplikovat třeba ve špatném pořadí, nebo na nevyčištěnou pleť.

V čem vám má kosmetika pomoct? Znáte svoje proč?

Je proto potřeba chápat, proč si ten daný přípravek vybíráte. Za jakým účelem ho chcete? K čemu má vaší pleti v tom dalším fungování pomoct? Protože teprve tehdy, když budete tahle proč chápat, budete ty věci používat s jiným a správným záměrem a hlavně pravidelně. Nejen chvíli, jak se to často stává.

Často má spousta žen doma na poličce totiž fakt drahé sérum plné vitamínů, spoustu masek, denních nebo nočních krémů, peelingů, čističů pleti a tonik a jen na ně časek koukají a pravidelně je nepoužívají. A to je přece taková škoda!

A co dál vám pomůže mít jasno ve výběru kosmetiky?

Kromě typu pleti, pochopení, jak vaše pleť funguje a ujasnění si, k čemu přípravek má vaší pleti sloužit, je skvělý se zamyslet i nad dalšími otázkami. Třeba:

  • Jaké máte požadavky na složení krému?
  • Jak zralá je vaše pleť?
  • Kolik jste ochotna investovat?
  • Kolik přípravků už doma k tomu stejnému účelu máte? Potřebujete ho vůbec?
  • A tak dál, a tak dál.

Péči o pleť vnímám jako jednu ze zásadních věcí v péči o vědomou ženskou krásu a vím, že hodně žen stále hledá tu správnou kosmetiku, aby byly konečně vidět výsledky.

Jenže ona jen kosmetika nestačí

Cítím, že se pořád spousta žen spoléhá na zázračné krémy a podléhá reklamám a slevám, ale chci, abyste věděly, že péče o pleť je daleko komplexnější záležitost.

Chce to pochopení své pleti, vybrání kosmetiky, co vám bude vyhovovat, systém, který má svá pravidla a taky možná jiný přístup k životnímu stylu a k myšlenkám o pleti.

Chci vám v tomto podat pomocnou ruku a provést vás tím, co vás dost pravděpodobně jve škole ani doma nikdo neučil. Jak se o svoji pleť starat skutečně komplexně. To je taky důvod, proč už za pár dní otevřu jediný společný start online kurzu Magicky ženská pleť v roce 2019. Bude vám užitečným a velmi praktickým pomocníkem, jak se o svoji pleť starat, mít z péči o ni radost, a hlavně vidět výsledky v zrcadle a díky pěkné pleti se cítit sebevědoměji a žensky.

Jak si dobře vybrat kosmetiku?

A samozřejmě, že k péči o pleť kosmetika patří a nechci vás ochudit o odpověď na otázku, která je ta nejlepší kosmetika pro vás?

Ta, která osobně nejvíc vyhovuje vám i vaší pleti.

Možná vás tato odpověď naštvala. Ale je to tak. Můžete si koupit krém, co naprosto vyhovuje vaší kamarádce nebo sestře, ale i tak vám nemusí sedět. Co žena, to jiná zkušenost, to jiný názor. Chce to hlavně zajímat se o svoji pleť, zkoušet a vnímat, co vaší pleti dělá dobře a co zase ne. Pak pochopíte, která kosmetika je pro vaši pleť ta NEJ.

Inspirace není nikdy dost

Abych vám předala inspiraci ještě před otevřením kurzu, zvu vás ke sdílení v uzavřené facebookové skupině Magicky ženská. Těch možností na trhu s kosmetikou je nepřeberné množství a je vždycky super mít reference a zpětnou vazbu od žen, které už s danou kosmetikou zkušenosti mají. A ženy ve skupině sdílí krásné tipy a zkušenosti s jednotlivými značkami a myslím, že by to mohla být skvělá inspirace i pro vás, pokud tam s námi ještě nejste.

Přečíst si tipy ostatních stejně naladěných žena a psát i svoje tipy a zkušenosti můžete rovnou pod tento příspěvek ve skupině, stačí kliknout sem a přidat se:

A já vám na cestu ještě přidám jeden čistě přírodní tip, jak své pleti dopřát dávku hýčkání.

Zkuste arganový olej.  Je rostlinný olej, který se lisuje z ořechů stromu jménem argánie trnitá (Je to polopouštní strom  a najdete jej v Marocu). Tento olej má vysoký obsah esenciálních mastných kyselin a pro pleť je doslova zázrakem, protože je velmi bohatý na vitamín E, který se řadí mezi důležité antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi. Chrání pokožku před poškozením, vyživuje ji, odstraní i make-up a nečistoty, zmírní zarudnutí nebo zánět.

A ocení ho i vaše vlasy, když ho vetřete po umytí do vlhkých konců. Než se pustíte do zkoušení, ujistěte se, že znáte 3 důležité zásady, jak používat pleťové oleje. Najdete je v tomto videu >> 

Ať je péče o pleť radost a ne nutné zlo

Přeju vám ze srdce, aby pro vás péče o pleť byla radostí a ne nutným zlem, aby jste si ji vědomě užívala a díky tomu viděla výsledky. Proč?

Protože jsem viděla už tolik žen, kterým zlepšení kvality pleti rozzářilo oči. Protože jsem kdysi sama tápala a nevěděla, kam se obrátit pro rady. Protože vím, jaké to je mít z péče o pleť radost a mít ve všem jasný a jednoduchý systém, který si každý den můžu užívat. Protože naše pleť ukazuje i to, jak jsme spokojený uvnitř sebe.

***

A já si srdce přeju, aby na světě bylo co nejvíc žen s krásnou pletí. Protože to bude znamenat, že spokojenost a sebevědomí na týhle barevný planetě roste.
Míša

Chcete své pleti dopřát systematickou péči, která dává smysl a přináší výsledky?

Pak právě vás zvu na ženský online dýchánek, kde si budeme povídat, jak své pleti dopřát každý den to nejlepší během několika minut. 

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ ZDARMA proběhne už tuto neděli 17.2. ve 20:30.
Přidejte se taky.

Michala Měřínská

Je make-up artistka a stylistka s velkou vášní pro krásu. Žena, partnerka, maminka, která miluje eleganci, ženskost a přirozenost. Provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše.

Její cestu ke kráse ovlivnilo víc než 10 let práce na manažerských pozicích a zlomová cesta do Indonésie, kam se vydala najít sebe samu a své poslání. Už několik let učí ženy, jak mohou díky změnám v myšlení, jemnému líčení a vkusnému oblékání svoji krásu zářit do světa každý den.

Napsala knihu o vědomé ženské kráse Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provede ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Míša je i autorkou online kurzu pro maminky, eBooku Dokonalé líčení krok za krokem a eBooku Kouzla oblékání.

Více o jejím příběhu se dozvíte na jejím osobním blogu.

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře