PROBUĎ SVŮJ STYL I ŠATNÍK

A rozkveť s jarem!

Nepromeškej jediný jarní online workshop o stylu a oblékání! Odneseš si nestárnoucí stylistická pravidla a vytvoříš skvělé jarní outfity. Začínáme 11.4.

3 zásadní tipy, jak si vybrat vhodnou kosmetiku pro svoji pleť

Jak vybrat kosmetiku

Míšo, jaká kosmetika je pro mě nejlepší, jakou značku mám používat?

Dost často od vás dostávám emaily s příběhy o tom, co všechno jste v péči o pleť už zkoušely.  A taky s otázkami, co vás na pleti trápí, jak začít, jak si dobře vybrat přípravky, co přesně vám pomůže zbavit se pupínků, jestli používat krém nebo olej, na co je sérum nebo jak konečně vidět a cítit na pleti výsledky. A když na mém Instagramu běžela 21 denní výzva v péči o pleť, bylo těch dotazů dvojnásob.

Pokud patříte k ženám, které stále hledají vhodnou kosmetiku pro svoji pleť, zkoušíte, testujete, ale zatím cítíte, že to pořád není ono, čtěte do konce. Přesně pro vás tento článek píšu.

Řeknu vám v něm to nejdůležitější, na co potřebujete při výběru kosmetiky myslet a na co se sama sebe musíte zeptat, než zase otevřete peněženku a zaplatíte další zázračný krém.

A jestli patříte k ženám, které s pletí zase tak výrazné problémy nemají, ale čím dál víc si uvědomujete přibývající věk a cítíte, že teď je ten nejvyšší čas pro svoji pleť začít něco dělat, aby vypadala pěkně i za dalších pár let, čtěte do konce taky.  Zjistíte totiž to zásadní, co mít na paměti, když si chcete pro sebe a přibývající věk vybrat kosmetiku co nejlíp.

Podlamují se mi z toho kolena!

Z té nejčastější otázky, která na mě skáče v mailech, se mi dost často podlamují kolena. Víte proč?

Protože na otázku „Jakou kosmetiku mi doporučíte?“ nejde v jednom emailu nebo zprávě na Instagramu nebo Facebooku jednoduše odpovědět. A mě to vždycky frustruje, protože vám chci poradit co nejlíp. Jenže to bych musela napsat román. Navíc to není tak černobílý, že vám napíšu jednu značku kosmetiky a vy s ní budete šťastně fungovat.

Jsem k vám upřímná.

Jen blázen vám takto na jistotu doporučí jednu značku kosmetiky, která je pro vás nejlepší.

Na tuhle otázku totiž nejde odpovědět universálně. Žádná jednoslovná odpověď (myšleno značka kosmetiky) není správná. A jestli ji na vás někdo vybalí, tak prosím prosím fakt zbystřete. Dost možná mu jde jen o to, aby prostě ten daný přípravek prodal.

Já osobně vnímám péči o pleť jako komplexní systém kroků, které na naši pleť mají vliv. To je důvod, proč ženy učím všechny, protože jinak jim často v péči o pleť něco chybí.

Výběr vhodné kosmetiky je jen jedna důležitá část, které je potřeba rozumět, abyste své pleti dopřála to nejlepší a cítitla výsledky celý život. 

Pojďme se společně podívat na 3 zásadní oblasti ve výběru vhodné kosmetiky, ve kterých potřebujete mít jasno, než se rozhodnete, do jakých lahviček a kouzelných krémů investujete peníze.

#1
Mějte přehled v tom, na co vaše pleť jezdí

Tak jako u auta potřebujete vědět, jaký je to typ motoru – jestli jezdí na benzín nebo na naftu, potřebujete i při výběru přípravků péče o pleť nejdřív vědět, jaký typ pleti je právě ten váš. To je to první, v čem je dobré mít přehled. A nejen z kurzu Magicky ženská pleť mám zkušenost, že v tomto ohledu střílí spousta žen naslepo.

Často vidím, jak se ženy vrhají bezhlavě na regály v drogériích v momentě, kdy je je v akci krém z reklamy nebo když dostanou skvělý tip na krém od kamarádky. Bohužel to často nedopadá úspěchem. Unáhleně vyberete přípravek a ten vám nesedí. Po použití pleť hodně pne, svědí, pálí nebo po něm pleť není jemná a pružná. Prostě špatná volba.

Možná se vám to už taky stalo. Nejen, že vám pak na poličce v koupelně stojí přípravek, který vám připomíná zbytečně vyhozené peníze, navíc vás to ještě demotivuje v dalším hledání a zkoušení a raději péči o pleť vzdáte, protože „vám na ten ksicht prostě nic nesedí.“ (Omlouvám se, tohle je doslovná citace nejmenované ženy.)

Právě porozumění svému typu pleti je důležité z jednoho prostého důvodu. Protože každá pleť potřebuje něco jiného a trochu jinak se chová produkce kožního mazu.

  • Mastná pleť potřebuje, aby se redukovalo vylučování kožního mazu.
  • Suchá pleť naopak potřebuje dodat hydrataci.
  • A smíšená potřebuje obojí, na každém místě obličeje něco trochu jiného.
Nevhodně zvolený přípravek vám na pleti může napáchat víc škody než užitku. Můžete svoji pleť přesušit a způsobit si suché fleky na tváři nebo naopak zbytečně podpoříte tvorbu kožního mazu, ucpete si póry a pak se trápíte s akné.

Je to jako s tím autem. Už se vám někdy povedlo nalít do auta na benzín naftu?

#2
Pochopte, jak vaše pleť funguje

Druhou častou neznámou u spousty žen je vlastně samotné chápání toho, jak jejich pleť funguje. Nepotřebujete znát do detailu všechny biologické procesy, co se v těle v souvislosti s pletí dějí. V autě taky neřešíte, na co všechno jsou ty hadičky a čudlíky. (Jestli jo, máte můj obdiv!)

Ale přece jen se v autoškole něco o tom, jak auto funguje, učíte. Víte, že třeba při startování musíte mít systém po sobě jdoucích kroků, protože když ten systém nedodržíte, místo nastartování poskočíte o metr dopředu a někoho trefíte. (To prostě nechceš!)

A taková bouračka může vzniknout i u péče o pleť, pokud nedodržíte postup a správný systém aplikace jednotlivých přípravků.

Můžete si koupit v krémech nejdražší Ferarri, ale pokud ho nebudete v celém systému péče o pleť používat správně, jedete na půl plynu nebo možná už bouráte. Ani ten nejlepší a nejdražší krém, tonikum nebo sérum kvalitu vaší pleti nespasí, když je budete aplikovat ve špatném pořadí a na špatně připravenou pleť.

Navíc pokud porozumíte fungování pleti a budete mít obecný přehled, jak se rodí vaše pleťové buňky, jak odumírají, jak dlouhou dobu to trvá, pochopíte, co všechno můžete v tomto procesu ovlivnit, aby vaše pleť byla zdravá a vy jste se cítila skvěle. A to je panečku v péči o ni úplně jiná motivace. To už se na to jen tak nevykašlete, to mi věřte.

Na rovinu, pokud u nové kosmetiky čekáte zázraky za týden nebo dva, tak máte problém právě tady. Nerozumíte tomu, jak se vaše pleť funguje, jak se obnovují kožní buňky a kolik času pleť potřebuje, aby změny byly vidět. Ale nemusíte se děsit, není potřeba studovat anatomii, abyste základní principy pochopily. Můžu vás je hodně rychle naučit.

#3
Proč ji chcete? V čem vám má právě tahle kosmetika pomoct?

Poslední oblastí, ve které si při výběru kosmetiky udělejte jasno, je fakt, proč ji vlastně chcete? Protože ji má kamarádka? Protože jste o ní slyšela samou chválu? Protože je to IN a má to vaše oblíbená bloggerka?

Než otevřete peněženku a utratíte peníze za jakýkoli další kosmetický přípravek (krém, sérum, maska, peelig…), ujasněte si, proč si ten daný přípravek vybíráte.

Skutečně ho potřebujete?
K čemu má vaší pleti v tom dalším fungování pomoct?
V čem přesně chcete na pleti vidět změny?

Protože teprve  v momentě, kdy budete tohle chápat, budete produkt používat s tím správným záměrem, pravidelně a dlouhodobě. (Žádné rande na pár dní a skutek utek.)

Často má spousta žen doma na poličce totiž fakt drahé sérum plné vitamínů, spoustu masek, denních nebo nočních krémů, peelingů, čističů pleti a tonik a jen na ně koukají a pravidelně je nepoužívají. Pak je buď vyhodí nebo skladují, až jim skončí trvanlivost. A to je přece takový plýtvání… peněz, energie, surovin, obalů (doplňte si samy).

#Pozor
To není všechno. Odpovězte si při výběru vhodné kosmetiky i na další otázky

Kromě typu pleti, pochopení, jak vaše pleť funguje a ujasnění si, k čemu přípravek má vaší pleti sloužit, je skvělý se zamyslet i nad dalšími otázkami, abyste byly s výběrem vhodné kosmetiky spokojené.

Nezapomeňte třeba na odpovědi na to:

  • Jaké máte požadavky na složení krému?
  • Jak zralá je vaše pleť a co vlastně potřebuje?
  • Kolik peněz jste ochotné investovat?
  • Kolik peněz jste ochotné investovat dlouhodobě? (Protože koupit si jedno balení krému a pak dlouho nic není správná cesta.)
  • Kolik přípravků už doma k tomu stejnému účelu máte?
  • A tak dál, a tak dál…

Jednoduše. Mějte jasno, co chcete.

Osobně vnímám péči o pleť jako jednu ze zásadních věcí v péči o vědomou ženskou krásu, protože vaše pleť za vás mluví, aniž řeknete jediné slovo. A vím, že spousta z vás pořád hledá tu správnou kosmetiku, měníte značky, zkoušíte, vyhazujete, tápete. Tak věřím, že vám tyhle otázky pomůžou udělat si trochu víc jasno v tom, kam vlastně jdete.

A ještě potřebuji dodat jednu důležitou věc.

#Nezapomeňte
Jenom skvělá kosmetika v péči o pleť nestačí

Cítím, že se pořád spousta z vás chce v péči o pleť spoléhat jen na zázračné krémy a přípravky, často podléháte reklamám, slevám nebo vychvalování značek na sociálních sítích. Ale já si moc přeju, abyste chápaly, že péče o pleť je daleko komplexnější záležitost.

Chce to nejen vybrání kosmetiky, co vám bude vyhovovat, ale hlavně systém, který má svá pravidla a taky možná jiný přístup k životnímu stylu a k myšlenkám o pleti.

Můžete mít skvělou kosmetiku, ale pokud vaše pleť negativně reaguje na to, jak se stravujete, je vám jenom kosmetika na prd, pokud neupravíte jídelníček. Stejně tak vás kosmetika nezachrání, pokud máte řadu návyků, které pleti neprospívají. Od životního stylu, vlivu stresu, mačkání pupínků až po vaše myšlenky, co si myslíte sama o sobě i celkově o péči o pleť. Zkrátka, je to systém a jednotlivé jeho části je fajn dlouhodobě ukotvit.

Chci vám v tomto podat pomocnou ruku, protože péči o pleť nás nikdo ve škole neučil. (Nebo mě opravte, jestli se pletu). Proto už za pár dní otevřu jediný společný start kurzu Magicky ženská pleť v roce 2020.

Bude vám užitečným a velmi praktickým pomocníkem, jak o svoji pleť pečovat ve všech ohledech. I vy můžete mít z péče o pleť radost! A hlavně uvidíte výsledky v zrcadle a budete se cítit sebevědoměji a více žensky.

Pece o plet

Nejlepší je …

A samozřejmě, že k péči o pleť kosmetika patří a nechci vás ochudit o odpověď na otázku, která je ta nejlepší kosmetika pro vás?

Ta, která osobně nejvíc vyhovuje vám i vaší pleti.

Možná vás tato odpověď naštvala. Ale je to tak. Můžete si koupit krém, co naprosto vyhovuje vaší kamarádce nebo sestře, ale i tak vám nemusí sedět. Co žena, to jiná zkušenost, to jiný názor. Chce to hlavně zajímat se o svoji pleť, zkoušet a vnímat, co vaší pleti dělá dobře a co zase ne. Pak pochopíte, která kosmetika je pro vaši pleť ta NEJ.

Inspirace není nikdy dost

Proto vás zvu ke sdílení v uzavřené facebookové skupině Magicky ženská. Těch možností na trhu s kosmetikou je nepřeberné množství a je vždycky super mít reference a zpětnou vazbu od žen, které už s danou kosmetikou zkušenosti mají. A ženy ve skupině sdílí krásné tipy a zkušenosti s jednotlivými značkami. Věřím, že to bude skvělá inspirace i pro vás, pokud tam s námi ještě nejste.

Přečíst si tipy ostatních stejně naladěných žena, zeptat se nebo psát i svoje tipy a zkušenosti můžete ve skupině tady >>

Přírodní tip, který pohladí

A já vám na cestu ještě přidám jeden čistě přírodní tip, jak své pleti dopřát dávku hýčkání.

Zkuste arganový olej.  Je rostlinný olej, který se lisuje z ořechů stromu jménem argánie trnitá (Je to polopouštní strom  a najdete jej v Marocu). Tento olej má vysoký obsah esenciálních mastných kyselin a pro pleť je doslova zázrakem, protože je velmi bohatý na vitamín E, který se řadí mezi důležité antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi. Chrání pokožku před poškozením, vyživuje ji, odstraní i make-up a nečistoty, zmírní zarudnutí nebo zánět.

A ocení ho i vaše vlasy, když ho vetřete po umytí do vlhkých konců. Než se pustíte do zkoušení, ujistěte se, že znáte 3 důležité zásady, jak používat pleťové oleje. Najdete je v tomto videu >> 

Ať je péče o pleť radost a ne nutné zlo

Přeju vám ze srdce, aby pro vás péče o pleť byla radostí a ne nutným zlem, aby jste si ji vědomě užívala a díky tomu viděla výsledky. Proč?

Protože jsem viděla už tolik žen, kterým zlepšení kvality pleti rozzářilo oči. Protože jsem kdysi sama tápala a nevěděla, kam se obrátit pro rady. Protože vím, jaké to je mít z péče o pleť radost a mít ve všem jasný a jednoduchý systém, který si každý den můžu užívat. Protože naše pleť ukazuje i to, jak jsme spokojený uvnitř sebe.

***

A já si srdce přeju, aby na světě bylo co nejvíc žen s krásnou pletí. Protože to bude znamenat, že spokojenost a sebevědomí na týhle barevný planetě roste.
Míša

PS:
Jestli to s péčí o pleť myslíte vážně a chcete ji chápat v souvislostech, zvu do praktického online kurzu Magicky ženská pleť, kde si celý systém péče o pleť nádherně nastavíte a bude vám fungovat celý život. Víc o kurzu tady >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře