Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Ženské líčení není maska + 4 vaše proměny v praxi

Nedávno jsem od jedné ženy dostala v mailu otázku, jak vnímám líčení a proč mám potřebu se maskovat, když tvrdím, že se cítím krásná a sama sebou i bez líčidel.

Ptala se mě v souvislosti s online kurzem Magicky ženská, kde ženy krok za krokem prochází do hloubek své ženskosti a jeden celý týden společně věnujeme líčení. Právě tento týden v ní probudil velmi častý strach a obavu spousty žen. Strach z toho, že nalíčená žena se stává někým jiným, než ve skutečnosti je.

Nedávno jsem si na tu otázku znovu vzpomněla ve vlaku z Prahy do Brna, protože jsem cítila intenzivní pohled jedné ženy, která se nelíčila a očividně jí hrála na nějakou strunku moje výrazná rtěnka. Proto vám dneska chci ukázat tváře krásně rozzářených žen, které se naučily nalíčit a zároveň decentně podrthnout svoje já.

Tak jak to mám s líčením? Miluju ho!

Je to pro mě možnost užívat si další oblast mé ženskosti a taky tvoření a hru s barvami, která mi dovoluje ukazovat světu několik svých tváří. Od té romantické po vyzývavou a sexy.

Líčení vnímám podobně jako oblékání, může úžasně podpořit to, kým jako žena jsem. Když se oblékáte a vybíráte si třeba náušnice nebo šperky a kabelku, taky tím chcete podpořit a rozzářit vaše ženské JÁ. Úplně cítím, jak je nám ženám to zdobení přirozené.

Podívejte se na ženy třeba ve starém Egyptě, v Africe nebo na Indiánky. Díky barvám na obličeji i na rukách a na těle se ladí na různé rituály a užívají si to. Je to součást kultury.

I pro mě je líčení ženským rituálem. Užívám si ho a rozhodně nemám přesvědčení, že bych se maskovala. Zároveň ale na líčení nelpím, dokážu jít na ulici nenalíčená, a i tak se cítit fajn a sebevědomě.

Líčení je další skvělou cestou, jak si ještě víc užívat ženskost a krásu

Jenže v líčení se spousta žen od té přirozené potřeby odpojila právě třeba kvůli mylnému přesvědčení, že je líčení nějaká maska, kterou si musí pravidelně nasazovat, aby „nějak“ vypadaly. Spousta žen líčení vnímá jen jako prostředek k zakrytí nedostatků, zamaskování vnitřní nepohody, která se projevuje na pleti a zakrytí toho, s čím nejsou spokojené.

Ale v čem je jiné, než oblékání a nošení šperků a ozdob? Snad v tom, že obléknout se musíte, protože nahá na ulici nevyjdete.

U líčení se každý den rozhodujete, jestli ano nebo ne a s jakou energií se budete líčit. S láskou a chutí podtrhnout svoje rysy nebo se strachem a cílem zakrýt to, co nemá být vidět? Je to jen na vás.

A za mě? Ne, líčení není maska, když je jemné, ženské, jednoduché, přirozené. Jenže, když se kolem sebe rozhlédnu na ulici, s politováním prostě musím říct, že některé ženy jsou nalíčené nevkusně a masku připomínají.

I když nás to ve škole neučili

Vlastně tomu rozumím. Ve škole jsme měly předměty, jako byly pracovní dílny nebo pěstitelské práce, ale na předměty jako pravidelná vědomá péče o pleť nebo právě líčení, na ty se nedostalo. Nikdo nás líčení neučil, a tak není divu, že spousta žen se cítí nejistá, nevěří si a líčení jim nedělá radost. Řasenka a tužka na oči, to bývá často jediná výbava, kterou moje klientky v kosmetické taštičce mají, než společně líčení projdeme krok za krokem.

Líčení není jen o barvách a dekorativní kosmetice

Základem přirozeného a hezkého líčení je zdravá a pěkná pleť, kterou jednoduše rozzáří pár tahů štětcem (mimochodem i ty potřebují svoji péči, ujistěte se, že ji děláte dobře v tomto článku).

Porozumět tomu, co vaše pleť komplexně potřebuje, aby se cítila svěže a bez akné, suchých fleků nebo červených boláků a vědomě jí každý den věnovat pozornost, je tím, co vám pro líčení vytvoří skvělé podmínky.

Pak už se stačí jednou pro vždy naučit porozumět tomu, jak rychle a jednoduše sjednotit tón pleti a podtrhnout právě vaše jedinečné rysy obličeje, aniž byste musela trávit před zrcadlem půl hodiny denně, trápit se stínováním očí nebo přemýšlením, jaký odstín rtěnky zvolit. A zároveň, aby obsah vaší kosmetické taštičky nestál tisíce korun a byl funkční a praktický (a hlavně abyste ho používala a slušelo vám to, že?)

Každá žena se může naučit líčením rozzářit sebe samotnou a podtrhnout svoji přirozenou ženskou krásu

Mám velkou radost, když na vlastní oči vidím ty krásné ženské proměny v praxi na workshopech líčení, kde si ženy všechno samy krok za krokem vyzkouší.

  • Pochopí, jak vybrat správný make-up, aby nebyl jako maska a kryl jen jemně a podpořil tak přirozený vzhled jejich pleti.
  • Naučí se, jak krásně zvýraznit oči, aniž by bylo potřeba hodně času a moc barev. Mnohé z nich se naučí i tu řasenku líčit efektivněji, než byly zvyklé.
  • Začnou jemně kouzlit s tvářenkou a samy vidí, jak málo stačí k rozzáření výrazu.
  • Vyzkouší si v bezpečném prostředí rtěnky, na které před tím jen s obavami koukaly v drogérii a byly přesvědčené, že tohle nikdy nezvládnou.

A pak? Pak odcházejí s rozzářeným úsměvem a s vědomím, jak je to jednoduché a úžasné! Koukněte samy, jak krásně to zvládly ženy, které si den samy pro sebe plný líčení, ženského sdílení a úžasné atmosféry už dopřály.

Ženské líčení není maska! Jako důkaz 4 vaše proměny v praxi

Děkuji odvážným ženám, které souhlasily s focením na workshopu a se zveřejněním fotek. Jemné přirozené líčení, u kterého se ženy naučily sjednotit barevný odstín pleti, zvýraznit a upravit obočí, nalíčit jemnou oční linku a vyzkoušet si rtěnku, vypadá slušivě a žensky. 

(Klikněte a fotky se vám zvětší)

Umět se jemně a přirozeně nalíčit je jednoduše uměním, které k našemu ženskému světu patří. Líčení není o maskách, líčení není o tom, že musíte. 

Umět se nalíčit je o volbě být ženou, která se na sebe naladí a rozhodne se, jakou tvář dnes světu ukáže. Úplně přirozenou a nahou nebo tu, kde si pohraje s trochou barev a rozzáří svůj úsměv?

Když vidím vás, svoje čtenářky, normální ženy se svými životy, co jsou někdy šťastné a jindy vyšťavené jak pomeranč, ženy, co se někdy nevyspí, protože se zalepenýma očima a s láskou několikrát vstávají k dětem, ženy co mají svoje starosti, přání a touhy, jak se rychle učíte, jak vám to jde a jak díky pár tahům štětcem samy sebe rozzáříte, je to zkrátka radost!

Najednou se díváte do zrcadla s jinou jiskrou v očích a samy vidíte, jak si můžete s líčením a svojí krásou a ženskosti hrát. 

***

Tak vám moc přeji, aby vás vaše ženskost a bavila a abyste měly krásně žensky barevnej svět!
S láskou Míša


Chcete vědět, jak na to, aby vaše líčení vypadalo přirozeně a žensky, přitom netrvalo déle jak 7 minut?

Ukážu vám, jak na líčení, které vás bude bavit, bude vám slušet a okolí pozná změnu, aniž byste se cítila zmalovaná nebo pod nánosem vrstvy make-upu. Dopřejte si intenzivní workshop líčení.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře