Čas na sebe jako základní životní hodnota spokojené ženy s podnikatelkou Rehanou Ježkovou

Hostem podcastu Chvilka pro sebe je Rehana Ježková, úspěšná podnikatelka s jedenáctiletou praxí s vedením výrobní firmy, která svoje podnikání rozjížděla se dvěma malými dětmi.

V roce 2010 spatřil světlo světa její úspěšný projekt a značka Angel wings a za těch 11 let se tenhle projekt rozrostl na firmu, ve které vedla 20 žen a vytvářela oblečení pro nošení dětí, kojící oblečení, těhotenské šaty a oblékala maminky v 36 zemích světa a vedla firmu s milionovými obraty.

V roce 2015 získala ocenění Živnostník roku, prošla si vlnou velkého úspěchu až k dnešku, kdy svůj úspěšný projekt vědomě a s láskou opouští a nechává andělská křídla letět bez jejího vedení. Dnes pomáhá ženám postavit jejich módní či textilní projekt na pevné základy, v souladu s jejich životními hodnotami.

O čem v rozhovoru s Rehanou Ježkovou uslyšíte?

Povídaly jsme si o:

  • tématu životních hodnot
  • důležitosti péče o sebe i času na sebe v podnikání i v ženském životě
  • o tom, proč móda a oblékání není jen povrchní „obal“
  • o sebeláskových lekcích
  • dotkneme se společně tématu velkého tlaku na výkon, mužské a ženské energie v podnikání i roli péče o sebe ve zvládání stresových a náročných situací v ženském životě.

Přejeme příjemný poslech!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rozhovor si můžete pustit ve formě podcastu

Pro spuštění stačí kliknout na tlačítko Play. Podcast Chvilka pro sebe najdete taky v aplikacích Spotify a Apple Podcasts, stačí vyhledat „Magicky ženská“.

Co a kde v rozhovoru uslyšíte konkrétně?

2:48 – Rehaniny životní hodnoty, ona sama jako životní hodnota, čas pro sebe jako životní hodnota.

5.14 – Proč móda a proč to co máme na sobě hraje v životě ženy roli? O tom, že obal není nepodstatný a nikdy vlastně nebyl.

12:46 – Byla jsi vždy sebevědomá a sebejistá? Co ti k sebevědomí a sebejistotě v životě pomohlo? O tom, že věci na první pohled nejsou takové, jak se zdají.

15:00 – Sebevědomí jako životní téma a fotografie jako sebelásková lekce.

20:11 – Drsnost v ženském životě, tvrdá mužská energie a tlak na výkon. Kdy jsi začala vnímat, že potřebuješ ve výkonu zjemnit a posílit spíš svoji ženskou energii?

Jsem od základu dost žensky nastavená, přesto jsem si nevšimla, že si častěji nasazuji kalhoty než sukni. Byla jsem chlap, který si nasadil montérky a šel makat. A takto to nechci!

Celý den jsem jela v tvrdém mužském výkonnostním režimu a potřebovala jsem ho potřebovat kompenzovat pečením chleba a motáním macramé a furt jsem nechápala, že mi chybí ten ženský element.

26:55 – Transformace v posledním roce, korona krize a životní změny. Náročná období v životě ženy podnikatelky se objevují pravidelně, co je hlavní silou a esencí, který pomáhá Rehaně náročné období a stres zvládnout?

Nejtěžší je dojít k rozhodnutí. I když jsou okolnosti jakékoli, vždycky máme možnosti. A je základní rozdíl říct si „nemůžu“ nebo „nechci“.

31:26 Když jsem složila zbraně, zjistila jsem, jak moc jsem na sebe zapomínala. Myslela jsem si, že čas, který sama sobě věnuji, je čas, který si ukradnu na to, abych šla běhat, zničit se v posilovně, vypotit a vymlátit to z hlavy.

Šla jsem svůj problém s tím, že žiju moc ve výkonnostním režimu řešit opět dalším výkonem a hrozně jsem se divila, že mi to nefunguje.

Když jsem čas věnovala jen sama sobě, začalo to měnit úplně všechno. Zase se začala probouzet moje skutečná ženská energie. A to je obrovský dar. Obrovský.

35:10 Důležitost času pro sebe a klidu pro sebe v životě ženy a v životě podnikatelky. Čas pro sebe jako základní stavební kámen, který se odrazí do všech oblastí našeho života. Jak si ho dovolit a jak na něj nezapomínat.

40:49 – 3 Magicky ženské otázky pro hosta

Děkujeme za poslech! Jestli se vám líbil, sdílejte nebo napište do komentáře, co se vám líbilo.

Víc konkrétních tipů, rad, technik a pravidelnou nálož inspirace k tomu, jak si dovolit do svého života pozvat víc péče o sebe, ženské energie a změnit svoje každodenní návyky, ode mě dostanete v online Klubu Magicky ženská >> 

Získáte moji osobní podporu i podporu stejně naladěných žen, které jsou na stejné vlně, rozhodly se objevit svou krásu a vědí, že pro skutečnou změnu je nejdůležitější změnit své každodenní návyky. Víc informací najdete na tomto odkazu >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře