Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Rituály pro Krásu i krásné ráno. Pohlaďte po ránu svoji ženskou duši.

Není nad to si ráno pěkně poležet ve vyhřátých peřinách a pořádně si zalebedit. Ale ruku na srdce, která z vás má klidná rána, kdy se tělo vzbudí pořádně odpočaté ještě před budíkem, máte klid na rozjímání v posteli u otevřeného okna a spoustu času na to, než se budete muset vydat za povinnostmi?

Moje rána dřív bývala také hodně hektická.

Spíš to ranní vstávání bylo vždy pořádná „rána“ a pak poklus na MHD, abych nepřišla pozdě do práce. Rychle na sebe něco hodit, rychle standardní make-up (na vymýšlení něčeho nového v líčení nebyl rozhodně čas) a vyběhnout do ulic.

Snídani koupit po cestě a modlit se, že mě v práci mezi dveřmi někdo neodchytne, abych si ji „v klidu“ snědla (kde jinde, než u počítače při čtení emailů – efektivita přece k manažerce patří).

Tak to šlo den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem. Ze začátku jsem si připadala opravdu efektivně a důležitě. Moje ego chrochtalo blahem, jak jsem byla nepostradatelná a velmi, opravdu velmi vytížená.

Ale… nešlo to takto do nekonečna.

Což jsem pochopila v momentě, kdy mi tělo začalo stávkovat. Tak tři roky zpátky jsem si tímto vražedným tempem uhnala pořádnou chřipku a totální vyčerpání organismu. Nejen, že jsem měla horečky, tělesnou slabost, krvácející sliznice a nemohla jsem chodit. Psychicky jsem se cítila na umření. A to mi nebylo ještě ani třicet.

A víte co? Tak neuvěřitelně zmatená a neschopná se mít ráda jsem byla, že jsem v tom šíleném stavu jela ještě v čepici do kanceláře, abych se zúčastnila jedné „neodkladné“ porady.

A dost!

Bylo to zrovna v zimě, v období, kdy byly Vánoce a měla jsem na konci roku asi tři týdny nevyčerpané dovolené a tak jsem nakonec zůstala téměř měsíc doma. A konečně se mi začalo v hlavě aspoň trochu rozsvěcovat a mozkové závity se začaly točit správným směrem.

Proboha, co si to dělám?

Měsíc doma jsem si naordinovala klid. A sebeláska začala pomalu přicházet. Ano pomalu, protože mi další cesta k tomu, mít se ráda, trvala podstatně déle. Ale pro něco bylo tohle zhroucení a fyzické vyčerpání dobré.

Začala jsem alespoň měnit svoje ranní rituály a návyky.

A během těch následujících tří let jsem se díky sebelásce a uvědomování si mnoha dalších věcí, naučila mít svá rána opravdu ráda a užívat si to, že jsem se opět probudila. Ano, ani to totiž není samozřejmost.

Naučila jsem se, že ráno je doba, která velmi ovlivní to, jak prožijeme celý den. To, jak nastartuji jednotlivé dny, pak ovlivňuje celý týden, měsíc, rok…

Prostě každý jednotlivý den je součástí našeho života a je super se naučit startovat každý den tak, aby pro vás bylo ráno opravdu krásným zážitkem.

Prospěje to nejen vám, vaší duši, ale i vaší kráse.

Zbavíte se zamračeného výrazu, vrásek a šedivé pleti. Budete se víc usmívat a víc zářit a dělit se o krásu nového dne se svým okolím. A těm bude hned líp a budou si užívat, že vás mají v blízkosti.

A jaké jsou moje tipy na ranní rituály, které jsou součástí mých krásných rán?

Rituály pro krásné ráno

∗ Voda ∗

Zamilovala jsem si osvěžení hned po ránu. Nejen, že se každé ráno věnuji v koupelně své pleti, velmi často začínám ráno osvěžující vlažnou sprchou. Miluji voňavá mýdla a tak ráda experimentuji a užívám si nejen vodu, která osvěžuje moji pokožku, ale zapojuji i čichové buňky. Kokosová vůně, čokoládová vůně, mandlová vůně. Teď momentálně nejvíc ujíždím na levandulové.

Co se mi osvědčilo, je vypnout na dobu sprchování mozek. Prostě nepřemýšlet co všechno dnes musím, ale jen si užívat sprchu a vůni sprchového gelu.

∗ Snídaně ∗

Tak to je alfa omega. Přestaňte snídat za běhu v dopravních prostředcích nebo u počítače v práci. A i když snídáte doma, přestaňte běhat a dělat tři věci najednou (oblékání, chystání svačiny, uklízení ze stolu a do toho ukusování chleba s tím, že je to snídaně, není úplně to pravé ořechové).

Dopřejte si vydatnou snídani doma, u stolu se svými blízkými nebo sama se sebou. Ideálně si vše přichystejte dopředu a pak si sedněte a v klidu si vychutnejte všechny chutě a vůni jídla, které jste si připravila. Na start dne mám nejraději zelený čaj s vůní jasmínu. A sklenici vody ideálně s citronem. Fantazii se meze nekladou.

Myslete ale na jediné! Pozor na stereotyp. Udělejte ve snídani každý den malou změnu. Jednou do jogurtu jahody, maliny, potřetí borůvky. O víkendu třeba vajíčka. Ať vás to prostě baví!

∗ Líčení a outfit ∗

Každá žena se chce cítit během celého dne krásně a žensky. A to můžete ovlivnit tím, co si vezmete na sebe a jak se ráno nalíčíte.

Naučila jsem se přemýšlet nad outfitem už večer, protože ráno tím šetřím čas. Často se mi stávalo, že jsem vyházela ráno půlku skříně a v ničem jsem se necítila dobře. Končilo to neuvěřitelným nepořádkem v ložnici (na úklid zpět do skříně už nebyl ráno čas) a tím, že jsem se celý den ošívala a necítila se ve své kůži.

Dnes už to mám jinak. Vše mám nachystané a pak mi zbývá deset minut na klidné líčení podle chuti. Červená nebo růžová rtěnka? Každý den trošku něco jiného. Je to přeci zábava! Tak málo stačí k tomu, abyste se díky pár trikům rozzářila.

∗ Pár povzbudivých slov a řádků ∗

Po ránu se mi nejlíp vstřebávají nové myšlenky, podněty a inspirace. Často mám i já sama nejvíc tvořivých nápadů.

Proto podle chuti ráno sáhnu po oblíbeném časopise a přečtu si minimálně jeden článek, po oblíbené knize nebo (pokud to časově už nevychází) vytáhnu alespoň jednu andělskou kartu. A chvilku se zamyslím.

Často si taky po ránu píšu do svého notýsku. Přání, inspirace, nápady. Je super odcházet do práce a vědět, že jste si užila chvilku pro sebe.

∗ Cvičení ∗

Paráda, to jsem čekala… říkáte si nejspíš. Ano, cvičení po ránu je relax a balzám pro duši i tělo. Ty z vás, které vyzkoušely, mi dají za pravdu. Když jsem se rozhodla jet do Indonésie, naordinovala jsem si třikrát až čtyřikrát týdně ranní běh. Ranní znamená, že jsem vybíhala před šestou a běžela hodinu. Úžasná dávka energie, která následně vydržela celý den.

Pokud ale nepatříte k těm, co si chtějí o hodinu dřív přivstat a vyběhnout do parku, mám pro vás řešení, které taky skvěle funguje.

Stačí 3 minuty cvičení v posteli. Jak? Začněte ráno tím, že se protáhnete a probudíte všechny části vašeho těla. Začněte palcem na noze, prsty, pak na druhé…pokračujte dál k zadečku, přes ruce až po obličejové svaly. Ideálně je vždy vědomě zatněte a následně uvolněte. Uvidíte, že se vaše tělo i tak příjemně nastartuje.

∗ Vizualizujte a zapojte představivost ∗

Kolik z vás začíná den myšlenkami na to, co SE MUSÍ za ten den všechno stihnout? Umýt nádobí, poklidit, nakoupit, vypravit děti do školy, co si obléknout na sebe, co v práci, jak dopadne náročná schůzka, kdo vyzvedne děti ze školky, co bude k večeři… Mohla bych pokračovat asi na dalších několik stránek.

Tak takto ne!

Začněte den se zcela jinými myšlenkami, vždyť myšlenkami to všechno začíná. Představte si, co pěkného vás tento den čeká. Nezpůsobujte si sama zbytečně stres. Vaše tělo nerozlišuje, jestli si to jen myslíte nebo je to realita. Všechno negativní prožívá naplno a hned!

Proto zavřete ještě v posteli oči a představte si, co dobrého si dáte k snídani. Soustřeďte se na to pozitivní. Koho milého dnes potkáte? Co pěkného si vezmete na sebe? Jak se dnes pěkně nalíčíte? Hledejte malé drobnosti a seskládejte si den a představu o něm z malých radostí.

∗ NO a CO? ∗

Poslední tip na závěr krásných rán. Přestaňte si v hlavě vytvářet příběhy, stopněte „co když“, přestaňte se srovnávat s ostatními.

Je to VÁŠ život a jen VY jste jeho tvůrcem.

Co když se někomu nebude líbit vaše sukně, co když se někdo pozastaví nad vaší rtěnkou, co když si kolegyně pomyslí, že jste dnes dost odvážná? NO a CO? Vykašlete se na to. Důležité je, jak se cítíte vy sama.

Stejně tak nedělejte z věcí zbytečnou paniku. Zaspala jste? Je ve městě dopravní zácpa? Polila jste si kafem tričko? NO a CO? Máte možnost volby, jak budete reagovat. Prostě se usmějte a řekněte si, že věci se dějí tak, jak se dít mají. A užívejte si svůj den s úsměvem dál.

I když se vám třeba rituály nepodaří na 100% plnit každý den, zkoušejte to.

Dělejte si krásná rána a sama uvidíte, jak hned začněte cítit změny. Na své náladě, na své kráse, na svém pocitu ženskosti. A stoprocentně se můžete těšit na pozitivní reakce okolí!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře