Oblíbený online kurz TRIÁDA na pár dní OTEVŘENÝ!

12-týdenní program o péči o pleť, líčení a stylovém šatníku krok za krokem, který vás rozzáří nejen před zrcadlem.  PŘIHLÁŠKY zde >>

Přirozené líčení díky ukrutnému potu a sauně

Máte pocit, že vám v nadpisu článku něco nesedí? Jak spolu může souviset přirozené líčení a sauna? Vrtá vám hlavou, kdo to kdy slyšel chodit do sauny nalíčená?

Řeknu vám pravdu. NIKDO.

Ale ruku na srdce. Už se vám to někdy stalo?

Možná teď vrtíte hlavou, že rozhodně NE. Ale budete se divit, když se někdy v sauně pozorně rozhlédnete okolo sebe.

Jasně, že líčení do sauny není potřeba a naši pleť bychom měly před saunováním důkladně odlíčit, aby byl efekt naprosto dokonalý. Vaše pleť totiž rozhodně netouží potom, mít na sobě vrstvu umatlaných líčidel tam, kde je vlhko a teplota se šplhá ke sto stupňům. To z vás nebude mít moc radost.

Bohužel, není to úplně výjimka a i já se vám přiznám… Nalíčené oči tužkou na oči už jsem v sauně taky měla. Prostě jsem tehdy chtěla (čti v mé hlavě nutně potřebovala) zapůsobit. A tak jsem aspoň hned otestovala kvalitu tužky. Světe div se, v tom vedru se nerozmazala. (No nejsem na to moc pyšná, ale kdyby některá z vás chtěla přece jen vědět, jaká tužka na oči je skvělá, tak klikněte tady).

Sauna a líčení. Když si ji zamiluješ, už nemůžeš jinak. Je to na líčení lék.

Jak jde teda sauna a líčení dohromady?

Úžasně. Nádherně a skvěle.

A dnes se o tuto svoji lásku chci podělit i s vámi. S ženami, kterým záleží na vaší přirozené kráse, vzhledu i líčení a oblékání.

Třeba se taky zamilujete.

sauna a líčení-

Na saunování jsem zvyklá několik let a je to pro mě úžasný relax. A nejen pro moji duši. Hlavně pro mé tělo, mysl i pleť. Dříve jsem chodila pravidelně jednou za týden, ale za poslední rok jsem samozřejmě saunování moc nedala. I když se s těhotenským bříškem dá dělat hodně věcí, saunu jsem navštívila jen dvakrát.

Necelé tři měsíce po porodu moje tělo už opravdu zoufale volalo po teple. Jsem milovník horka a vlhkého teplého vzduchu a to je i ten důvod, proč jsme v posledních letech trávili kus zimy někde v tropech na krásných plážích. Ideálně co nejblíže rovníku. Ale ani to teď nevyšlo.

A tak jsem cítila, že si chci dopřát alespoň horko finské sauny.

Kojíš, vždyť ti poteče mlíko!

Okolí se na mě dívalo jako na blázna. Vždyť kojím a to přece se saunou dohromady nejde, slyšela jsem z různých stran. Ale já to cítila JINAK.

A tak jsme si už podruhé od porodu užili s partnerem po dlouhé době soukromou saunu. Mlíko neteklo, užila jsem si to jako nikdy a moje tělo i duše jsou ještě dnes blahem bez sebe!

Tělo je příjemně prohřáté, mysl odpočatá a plná nových nápadů na tvoření a hodina a půl povídání s partnerem byla nádherná… Spokojenost a pocit lehkosti vás prostě dostane do jiné dimenze.

A možná pořád hledáte tu červenou nitku. Jak to souvisí s přirozeným líčením?

Velice úzce. Saunování vám úžasně pomůže právě k čištění pleti a k detoxikaci organismu.

Potem ke krásnější a zářivější pleti

A krásná a zářivá pleť je základem dokonalého líčení. O tom není pochyb.

Po sauně bude vaše pleť hned na první dotek jemná, hebká a vláčná. Zbaví se starých odumřelých buněk a bude daleko pružnější a plná energie. Bude silnější a zdravější.

Když jí poté ještě dopřejete doma ještě výživnou pleťovou masku, bude vás opravdu milovat a odmění se vám za to svojí krásou. No uznejte sama. Jak by se vám nanášel lehký a jemný make-up, kdybyste neřešila na pleti černé tečky, suché fleky nebo šupinky?

Kolik trápení byste si ušetřila, když byste se už nemusela rozčilovat s maskováním červených pupínků a akné?

A právě proto je sauna pro naše líčení skvělým pomocníkem

Pravidelnou saunou výrazně zlepšíte prokrvení vaší pleti a její schopnost stáhnout rozšířené žilky. Rychleji vám díky tomu zmizí červenání. Díky sauně se také vaše pleť naučí lépe hospodařit s vodou.

Navíc díky rozšířeným pórům vaše pleť příjme daleko intenzivněji vše, co jí dopřejete. Proto můžete účinek sauny na pleť maximalizovat. Stačí vybrat saunu, kde přidávají přísady jako med nebo mořskou sůl. Existuje i speciální kosmetika do sauny, kterou můžete během saunování použít. A vaše pleť prostě bude spokojeně mlaskat blahem.

Nevěříte? Zkuste to.

Často slýchám, že po sauně bolí hlava. Ano, připouštím. Za to většinou nemůže sauna jako taková, ale pitný režim, který často nedodržujeme. Když si na něj dáte pozor, máte po bolestech hlavy.

Po sauně se mi nejvíc osvědčilo dát si pořádnou dávku neslazené neperlivé vody nebo hořký bylinková čaj. Super jsou také ovocné nebo zeleninové šťávy. To vše dodá vašemu tělu zase potřebnou dávku vláhy.

Pokud jste v sauně už dlouho nebyla, vezměte si teď do ruky kalendář a zakroužkujte den, kdy tam zajdete. Dopřejte si chvilku relaxu. Dopřejte své pleti opravdovou vzpruhu a odpočinek.

sauna a líčení

Být SAMA SEBOU. Dělat věci tak, jak je cítíte a jak vám napovídá vaše tělo.

Často po něčem toužíte a vaše okolí vám říká, proč je to blbost a proč to nejde. Nenechte se odradit… ani v maličkostech! Jak moc je to důležité jsem si sama díky sauně vyzkoušela na vlastní kůži.

Často vás okolí od vašeho nápadu a touhy zrazuje, necítíte podporu a začnete sama o sobě i o svém nápadu dost vážně pochybovat. Možná vás to znejistí natolik, že se začnete ptát na názor více a více lidí.

Ale zjišťujete, že to nepomáhá. Co člověk, to názor. A tak se vám v hlavě dělá větší a větší guláš a vlastně už začínáte zapomínat, co chcete vy sama.

Mám pro vás tip. Řekněte STOP. Stop myšlenkám, co na to řeknou ostatní. Stop myšlenkám, které se vám snaží namluvit, že pro ostatní budete směšná, neschopná, praštěná, ulítlá a kdoví, co ještě. Stop všemu, co necítíte a děláte na sílu.

Buďte sama sebou, mějte se ráda a dělejte nejen pro krásu věci tak, jak je cítíte VY SAMA. Ne tak, jak je vidí vaše okolí!

****

PS: ještě pro vás mám jeden malý tip

Udělejte si domácí, jednoduchou pleťovou masku, která vaši pleť vyhladí a prozáří a dopřejte tak dnes pleti i sobě trochu odpočinku.

ananasová krása pro vaši pleť

 Jak na ni?

Smíchejte jednu lžičku čerstvé ananasové šťávy se dvěma lžícemi tvarohu. Vzniklou směs naneste na obličej a dekolt a nechte působit 15-20 minut. Potom smyjte teplou vodou a pleť ošetřete hydratačním krémem. Maska je vhodná pro všechny typy pleti a je hotovým balzámem pro vaše pleťové buňky. Čerstvá ananasová šťáva obsahuje hodně vitamínu C, který vaše pleť miluje ♥

Přeji vám, ať je pro vás péče o sebe a vaši krásu radostí!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře