Vnitřní ženo, vylez ven!

Pročítám instrukce, balím stužku, šperk, peníze a žaludek mám lehce na vodě. Na co TOHLE budeme potřebovat? Moje mysl rozehrává další a další scénáře, jak to bude asi probíhat. Otázky a velmi známé ustrašené myšlenky… Co se bude dít? Co když?

Chystám se na svůj první ženský rituál

Ano, já. Je to moje poprvé a jako každé poprvé s sebou nese vůni neznáma a lehkou nervozitu. Celé odpoledne ve společnosti žen, které jsou na podobné vlně jako já. Ženský rituál hojnosti s nádechem čarování a tajemna. Zase budu o kus dál v poznávání svého ženského světa.

Ještě před pěti lety bych se do této situace vůbec nemohla dostat. Nebylo jak. Být v ideální společnosti pro mě znamenalo být v chlapském kolektivu, u piva, sem tam s cigaretou v ruce. Kolektivy plné žen jsem fakt ráda neměla, až na pár nejbližších kamarádek.

Pamatuji, si, jak jsem si v místnosti plné žen vždycky v duchu říkala: „Bože to je zase slepičinec… Samé blablabla a skutek utek. Mrhání časem, nic se nevyřeší.“

Vyrovnat se chlapům ve všem. Vydržet pít až do rána, plánovat jako chlap, s přehledem zvládat vražedné tempo v práci, vnitřně toužit po splněných cílech a odměně na výplatní pásce. To bylo tehdy v mých myšlenkách to pravé prostředí pro mě.

A vnitřní žena?

Samozřejmě tam byla s námi, ale jen tak, aby se neřeklo. Vždycky mi záleželo na tom, abych se sama sobě i okolí líbila, vždycky jsem se ráda nalíčila a pěkně oblékla. Ale teď vidím, že tomu velká a velmi podstatná část chyběla. Kus mé ženské duše byl v té době zamčený. Jakoby se zavřely dveře a já se je vlastně nesnažila ani otevřít.

A pak přišel ten moment…

Otevřely se samy. Pořádnou ránou, pořádnou fackou od života se něco pohnulo, s velkým rachotem praskl zámek a já jsem tehdy uslzená a naštvaná na celý svět seděla sama v bytě. Po rozchodu, s hypotékou, s lahví v ruce a hlavou plnou hnusných myšlenek a výčitek. Vyčerpaná a vysílená.

A vnitřní žena? Ta moje tehdy byla naprosto vyprahlá

Vnitřní žena, jinová energie ve vás, vaše ženské já, vaše ženská síla. Říkejte tomu jak chcete, důležitá je podstata. Je to ta energie, které nasloucháte, díky které děláte věci srdcem, díky které respektujete svůj přirozený cyklus, své tělo a své touhy a sny.

Energie, která vás zaplavuje láskou k sobě samotné, energie, která vám do života přináší ženskou jemnost, eleganci, moudrost. Chuť pečovat o sebe a rozvíjet se. Chuť pečovat o druhé a respektovat přirozený koloběh života.

vnitrni zena

Pamatuji si, jak jsem se těch pootevřených dveří do komnaty mé vniřní ženy bála. Na jednu stranu mě ten kousek neznáma děsně lákal, ale na druhou stranu to znamenalo spoustu nepěkných zjištění o sobě samotné, spoustu odkryté bolesti a léčení.

Jenže právě tohle k procesu změny velmi často patří

Strach, odvaha, chuť, odhodlání.

Zpočátku jsem začala knihami. Místo knih o manažerských výkonech na mě začaly volat knihy o ženském světě a sebepoznávání. Když jsem poprvé četla o své cykličnosti a o intimním splynutí, styděla jsem se snad i sama před sebou. A hlavně jsem nechtěla, aby někdo věděl, že čtu právě tohle. Nejsem divná, nejsem nějak moc ezo, nejsem praštěná?

Jak je ten náš rozum někdy zabejčený a nechce a nechce pustit dovnitř nic nového, aniž by to patřičně neokomentoval.

A co vy. Máte taky někdy i přes námitky vašeho zdravého rozumu chuť rozbít dveře a zařvat z plných plic…

Vnitřní ženo, vylez ven?

Možná jste ve svém životě taky na pomyslné křižovatce, kudy se ve svém ženském životě vydáte dál. Ani nevíte, jak moc vás chápu. Dobře si pamatuji, jak pro mě tehdy bylo náročné jít sama na první dvoudenní ženský seminář a jen tak si říct, že to zkrátka nějak dopadne. Nechat to plynout a pustit kontrolu.

Dnes už vím, že každý nový objevený kousek sebe sama za další krok z komfortní zóny rozhodně stojí. A nejen za něj. Za každou korunu, kterou jsem sama do sebe investovala, jsem dnes nesmírně vděčná. Je úžasné sledovat ten proces.

Když se rozhodnete, otevřete se a dáte vaší vnitřní ženě zelenou, objevíte ve společnosti dalších inspirativních žen právě uvnitř sebe samotné velké a ryzí poklady. Jsou tam, věřte mi. Každá z vás je tam máte.

Možná právě teď jen hledáte cestu, jak se k nim dostat. Nebo přemýšlíte, jak je ještě víc rozzářit a jak skutečně žít podle svých představ. Možná byste ocenila místo, kde můžete v bezpečí své ženské příběhy sdílet. Místo, kde můžete otevřít a načerpat moudrost, podporu a inspiraci od ostatních žen.

Do Klubu nejen na kafíčko

V dřívějších dobách byste nejspíš v takové situaci udělala čajový dýchánek u sebe doma a naservírovala voňavý čaj nebo kafíčko do porcelánového setu. Nebo byste odjela daleko mimo domov a hledala jiné, podobně naladěné ženy.

Jsem nadšená z toho, v jaké době žijeme a co můžeme společně jako ženy vytvářet.

Můžete mít všechno, co chcete, je to jen a jen na vás. Stačí jediné. Rozhodnout se. A začít věci kolem sebe měnit. Vědomě, s láskou sama k sobě a s pochopením.

vnitrni-zeno-vylez-ven

Obklopit se ženami a čerpat inspiraci a moudrost je totiž v dnešní době skutečně jednoduché. A já jsem moc šťastná, že mohu být součástí jednoho takového místa. Jeho posláním je podpořit každou ženu, aby mohla zářit, být spokojená a sama sebou a zároveň kolem sebe měla harmonické a podporující prostředí a podporu dalších žen. Zaujalo vás toto místo? Prozkoumejte jej tady >>

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že do ženského světa patří téma ženské krásy, zranitelnosti nebo partnerství. Ale třeba byste nečekaly téma peněz a nebo vnitřního vyhoření. Vše pod jednou střechou. V tomto klubu žen si jednoduše společně s ostatními ženami vypijete v klidu kafíčko a získáte odvahu a sílu k důležitým životním změnám. Přestanete odkládat své sny a přání, prostě se za nimi vydáte a začnete si je plnit.

Po čem touží vaše vnitřní žena?

To jsou často právě ta přání, po kterých naše vnitřní žena touží…

  • po splněných snech
  • po přijetí
  • po péči
  • po vnitřním prozkoumávání sebe sama
  • po voňavé koupeli
  • po skvělé knížce
  • po krásném vztahu…

Touží po respektu, porozumění a odvaze postavit se sama za sebe.

Pečujte o své ženství a vnímejte, jak se váš život změní

O své ženství v posledních letech pečuji na několika úrovních. V první řadě si skutečně vědomě dopřávám čas pro sebe a pro mé tělo a mysl. Mám své rituály v péči o pleť, miluji horkou vanu s voňavou pěnou, miluji, když svému tělu dopřeju masáž vonným olejem, hledám čas, kdy si čtu inspirativní knihy nebo kreslím.

michalamerinska

Zkrátka se snažím hledat v někdy uspěchaném životě chvilky, které jsou skutečně jen moje. Nejsou to hodiny každý den, kdepak, stačí skutečně patnáct minut každý den.

Ale to není vše.

Abych se skutečně cítila jako žena skvěle, zjistila jsem, že potřebuji věnovat čas hledání a objevování. Trávit čas ve společnosti jiných úžasných žen, hledat nové informace a pohledy na svět a ženství a objevovat zapomenuté kousky sebe sama.

A proč je to tak důležité?
Je to léčivé, je to úžasné, je to tak přirozené

Díky tomu všemu se cítím spokojeně a sama sebou. Moc se těším, že si o tom společně v klubu u virtuálního kafíčka popovídáme.

A jak pečujete o své ženství teď právě vy? Napište mi do komentářů, těším se na vaše sdílení.

Chcete v novém roce ještě víc energie a pohody?

Začněte si na sebe konečně dělat víc času.

Vím, že se to lehce řekne, ale hůř udělá. Pokud to ale s péčí o sebe myslíte v novém roce vážně, bez času na sebe se nepohnete z místa. Jenže si možná říkáte, kde ho vzít, když den není nafukovací...

Mám pro vás odpověď. Za pouhých 7 dní se naučíte techniky, díky kterým se budete probouzet do světa, kde čas na sebe dokážete s lehkostí najít i v každodenním shonu s dětmi, domácností nebo prací.

A protože vás chci co nejvíc v péči o sebe podpořit, mám pro vás milý dárek. Oblíbený videotrénink Víc času na sebe vám teď posílám se slevou 56%. Stačí do objednávky zadat slevový kód a kliknout na tlačítko \"Uplatnit slevový kód\".

Slevový kód: NOVYROK

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře