Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Magie mladého kokosu aneb moje zkušenosti s tímto úžasným elixírem

Mladý kokos vnímám jako poklad z přírody, který dodá vašemu tělu energii, podpoří vaši krásu zevnitř a ještě vám pomůže naladit se na svoji vnitřní pohodu. Jestli jste mu ještě nepřišly na kloub, věnujte si 5 minut čtení a zjistíte, jak vám může mladý kokos zpříjemnit péči o sebe.  V tomto článku se s vámi podělím o svoje zkušenosti – proč je super si mladý kokos zamilovat a udělat si z něj skvělý ženský rituál.

Možná vás teď napadá řada pochybností…

Co na něm všichni mají? To je zase nějaká móda, drahý to je a vypijete to do dvou minut. Každý se s ním fotí, dá do něj brčko a myslí si, že je IN.

Jak to máte s mladým kokosem vy? Už jste podlehly jeho magii nebo stále odoláváte? Myslíte si, že něco jako kokos žádnou magii nemá? Dneska vás chci vyvést z omylu. Protože já s ním už nějakou tu chvilku čaruji. A prozradím vám jak. Přeji si totiž, abyste se po přečtení tohoto článku rozhodly, že si ho zkrátka pro sebe aspoň jednou koupíte.

Za odměnu.
Prostě jen tak.
Za to, že jste a víte, že každý den si zasloužíte udělat pro sebe něco výjimečného.

Mladý kokos pro zdraví i pro ženskou krásu

Možná na vás už několikrát za poslední dobu vyskočily články o tom, jak je mladý kokos úžasný.  Možná jste ty články ignorovaly, možná jste akční a šly jste si jeden koupit (no popravdě, on se ještě nedá úplně všude sehnat). A možná jste stále zvědavé, co na něm všichni mají.

Ano, mladý kokos pro mě doslova magický je. Pro ženskou krásu a pro tělo je skutečně přírodním elixírem mládí, drinkem plným vitamínů a minerálů, který vaše tělo podpoří a nabije energií. Je osvěžujícím pomocníkem, který vás nastartuje a dodá vám pocit výjimečnosti. A svou chutí i myšlenkami vás přenese do tropů.

Benefity mladého kokosu

Budu trochu konkrétnější a řeknu vám, jaké zkušenosti s mladým kokosem mám já a co udělá i pro vás:

 • Říká se mu přírodní iontový nápoj. A oprávněně – vyloženě vás nakopne energií.
 • Ukrývá v sobě spoustu osvěžující čiré kokosové vody (v jednom kokosu je jí až půl litru) a taky krémovou kokosovou dužinu. Tato jemně nasládlá šťáva dodá vašemu tělu tekutiny a minerály v jednom
 • Je skvělým nízkokalorickým nápojem.
 • Mladý kokos obsahuje draslík (dokonce až 15 krát víc draslíku než banán), selen, železo a sodík. Co to pro vás znamená? Pokud chcete udělat pro svoji pleť to nejlepší, naučte se správný systém péče o pleť a dopřejte si pravidelně kokos. Skvěle vám pomůže!
 • Pomáhá zpomalovat stárnutí buněk – takže je skutečně takovým elixírem mládí proti vráskám🙂
 • Je dobrý do různých detoxikačních koktejlů, má totiž močopudné účinky a taky podporuje činnost střev.

Mohla bych asi ještě pokračovat, kokos  si totiž užívám opravdu ráda. Dnes vám ale chci o mladém kokosu říct ještě něco jiného. Dnes objevíte i jinou magii mladého kokosu. Věřím, že neodoláte!

Co přinese mladý kokos vaší mysli a proč si ho občas dovolit?

Poprvé jsem ho pila v Thajsku v roce 2012. Kokosový ořech jsem měla od dětství zafixovaný jako tvrdý a nedobytný kus hmoty, ve kterém nebylo nic, co by mě nějak nadchlo. Nebavil mě, tak jsem ho úspěšně ignorovala.

Ale když jsem tak ležela na vyhřátém písku thajské pláže, užívala si šumění vln, vůni moře a kolem nás neustále chodil chlapík, co kokosy rozsekával mačetou přímo před vámi, nedalo se odolat. A pak? Pak přeskočila jiskra. A já se zamilovala.

Kus této lásky bych chtěla poslat i vám, protože mladý kokos může do vaší péče o sebe přinést krásný rituál, díky kterému se oceníte a dopřejete si svoji chvilku pro sebe.

Mimochodem o významu a přínosu smysluplných rituálů v péči o sebe se víc dozvíte tady >>

kokos2

Zamilovala jsem se nejen do té chutě, ale do toho úžasného pocitu. Do té chvíle štěstí a vděčnosti, že si kousek té exotiky z druhé poloviny světa můžu takto s radostí užít. Pocit vděčnosti za to, že jsem tu a že mi na sobě záleží.

Pak jsem ale na tu letní lásku zapomněla. Není divu, v Praze na ulicích chlapík s mačetou nechodí. (Myslím, že je to škoda, i u nás by na ulicích kokos, mačeta a milý úsměv fungovaly. Často by teda pro začátek stačil aspoň ten ženský úsměv.)

Ale už rok poté při cestě Indonésií jsem si dopřála další a další kokosová randíčka. Nejen sama se sebou, ale zase i s tímto skvělým pomocníkem pro ženskou krásu. A pak se z něj stala láska na celý život.

Pro mě se stal mladý kokos symbolem radosti ze života

Mladý kokos je taková moje životní srdcovka. Neznamená pro mě jen drink plný vitamínů pro moji pleť a pro tělo. Není to jen nálož antioxidantů, která mojí pleti udělá dobře.

Je to hlavně:

 • Malá a nevšední připomínka toho, že se mám ráda.
 • Rituál, který pro mě znamená oslavu sebe samotné.
 • Vděčnost za to, že na sobě makám a snažím se dělat, co mě baví.
 • Láska, která mi vždy spraví náladu.
 • Symbol toho, že každá cesta je vlastně cíl. Protože až teprve tehdy, kdy jsem začala cestovat, začala jsem nacházet odvahu dělat věci podle sebe a dovolila jsem si zvětšit svoji životní vizi a najít to, co mi dělá radost. Celý příběh jsem sepsala do své knihy >>
 • Mladý kokos se pro mě tak stal symbolem splněných snů a odvahy. Symbolem toho, že když člověk dělá věci srdcem a s láskou, má to všechno daleko větší smysl.

Pro mladý kokos už nemusíte až do Thajska nebo do Indonésie

Nemusíte za ním daleko. Koupíte ho i tady. A pokud ne v obchodech se zdravou výživou, tak přes internet. Zkuste mrknout třeba sem.

Možná vám teď váš rozum poslal něco, co znělo takhle: „Jo skvělý, ale nechat si poslat kokos z eshopu?… Blbost. Neutrácej za nesmysly. Stačí voda z kohoutku…“

Prosíííím, nenechte se zlomit. Udělejte si radost. Nemám nic z toho, že vám tady mladý kokos doporučuji, eshop s kokosy o mě skutečně neví. Ale víte, proč vám to píšu? Protože právě tyto maličkosti vám každý den připomenou, že život chcete žít a ne ho jen přežívat. Připomenou vám, že si za to stojíte a že si stojíte za každodenní péči.

Právě návyk, dopřávání si každodenních maličkostí v péči o sebe, je kouzlem, které vám může změnit život.

A to doslova. Vidím to každý den u žen v mém online Klubu, které se rozhodly objevit svou krásu a vědí, že pro skutečnou změnu je nejdůležitější změnit své každodenní návyky.

Změna návyků v péči o sebe, která přinese chuť tropů i víc sebelásky

A proč nezačít měnit svoje každodenní návyky v péči o sebe právě kokosem, když:

 • Je úžasný pomocník pro pleť, pro zdraví i pro krásu.
 • Chutná skvěle a potěší vás.
 • Může být dárkem, který sama sobě dáte jen tak.
 • Nemusíte nikam chodit a on vám přijde domů a můžete si ho vypít třeba na terase?

mladý kokos zkušenosti

Udělejte si z mladého kokosu malý rituál. Kupte si jej třeba vždy na první neděli v měsíci a dejte si hodinový relax. Udělejte něco pro svoji krásu a vnitřní pohodu. Jednou za měsíc je pro začátek fajn, co myslíte? A že stojí třeba stovku? No a co, vždyť vy jste jedinečná a stojíte za daleko víc! Tu stovku do sebe každý měsíc investujte, rozhodně se vám vrátí zpět.

V pohodě, v radosti, ve vděčnosti, v tom, že vám se sebou samotnou a s vaší krásou bude zkrátka dobře. A to za to stojí!

***

Tak na zdraví a do dna! Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře