Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Konečně letím! Jak na to, aby přežila dlouhý let i vaše pleť?

Je to pár let, co jsem letadlem letěla poprvé. Na letecký křest jsem si nevybrala žádnou krátkou cestu. Střihla jsem si rovnou let do Thajska a zpět. Tehdy jsem byla ráda, že jsem se sbalila a zvládla do letadla nasednout, jak jsem byla ve stresu z toho všeho, co mě čeká. Abych se uklidnila, pomohly mi snad jen pilulky Kozlíku lékařského a pivo hned na letišti.

To bylo jediné, co jsem ještě zvládla. Abych myslela ještě na to, jak vypadám nebo jak vypadá moje pleť, to bylo nadlidské síly.

Prví let byl bod zlomu. Poprvé, ze kterého se stala vášeň. Cestování miluju, a když jsem si uvědomila, že doslova za pár hodin můžu být na druhé straně světa, zatoužila jsem jeho krás poznávat víc a víc. A s ním i sebe, protože na cestách vždycky objevím něco, co mě zase posune o kousek blíž k sobě. Spoustu těch pokladů, co budou inspirovat i vás, jsem zvěčnila ve své knize Magicky ženská.

Dlouhých letů už jsem za poslední roky absolvovala několik. Procházela jsem se ulicemi New Yorku, obdivovala západ slunce na Brooklyn bridge i duhu pod Niagarskými vodopády, stála na největší buddhistické stupě světa v Indonésii na ostrově Jáva, zkoušela surfovat na Bali (no, moc mi to nešlo), obdivovala modré motýly a lenochody v Kostarice a navštívila Indiány v Panamě, na konci minulého roku se tajně vdala na Mauriciu.

Když čtete tyto řádky, jsem znova po šesti letech v Thajsku. A tentokrát jsem před letem zvládla myslet nejen na to, abych Oliverovi sbalila všechny hračky a dobroty do letadla, ale myslela jsem i na sebe. A hlavně na svoji pleť.

Protože let je pro vaši pleť náročná zkouška

Jestli už jste letěla déle než tři hodiny, víte, že vás možná po letu bolí záda a nohy a jste celkově unavená. Ale pravděpodobně jste zažila pocit, kdy cítíte suchou pleť, začala jste se loupat nebo se vám po letu na čele nebo bradě udělaly pupínky. Jasně, stres z cesty hraje svoji roli, ale to není všechno. Vaše pleť zažívá v letadle pořádné šoky a proto je potřeba ji na let taky pěkně připravit, pokud chcete vypadat svěží i po třinácti hodinách ve vzduchu.

Víte, vaše pleť mluví za vás, aniž byste řekla jediné slovo.

Je chybou zapomínat na to, že i ona má své komunikační prostředky, jak vám i okolí prozradit pravdu, co se děje uvnitř vás. Pravdu, kterou se my ženy někdy snažíme zakrýt líčením, nucenými úsměvy a rolí drsné holky, která všechno zvládne. Péči o pleť nás ve škole nikdo neučí a to, jak pleť připravit na dlouhý let vám letecká společnost taky předem při nákupu letenek nenapíše.

S tím, jak vědomě o svoji pleť pečovat v koupelně, v životním stylu, správnou mentální péčí a celkovým nastavením systému, vám pomůžu v online kurzu Magicky ženská pleť. S tím, jak pleť připravit před letem rovnou v tomto článku.

Proto jsem vám sepsala to nejdůležitější, co před letem pro svoji pleť dělám a bez čeho si dlouhý let už neumím představit. A vy to můžete jednoduše začít dělat taky a užít si tak let i dovolenou bez zbytečného vzdychání, když se náhodou uvidíte v zrcadle.

Proč se vaše pleť před nástupem na palubu letadla třese strachy?

Je to jednoduché. Ví, že ji čeká velice nízká vlhkost vzduchusilně klimatizované prostředí, ve kterém se začne neuvěřitelně rychle přesušovatztrácet hydrataci. Někdy se nevyhnete dost velkému podráždění. Pro vaši pleť tak může být dlouhý let doslova zabijákem a bude se vzpamatovávat ještě pár dní potom. Dobrá zpráva je, že jí můžete krásně pomoct, pokud o ni předem vědomě pečujete.

Jak na to, aby dlouhý let přežila i vaše pleť?

Dopřejte pleti předletovou přípravu

Dva dny před odletem si pečlivě hlídám pitný režimvynechávám kávu. Vynechat bychom měli i alkohol, ale nebudu lhát, sem tam si dvojku bílého dopřávám i před odletem na dovolenou.

Opravdu na předletovou přípravu dbejte, pitný režim podceňujeme obecně, ale před letem je potřeba na něj myslet více než kdy jindy. Vhodné jsou bylinkové čaje, neperlivá voda s citronem nebo ovocné či zeleninové šťávy. Ideálně, když pitný režim doplníte i přísunem vitamínů z ovoce a zeleniny. Prostě tělo i pleť předem napumpujte vitamíny a vodou.

Na palubě si nedávejte alkohol

Chápu, někdy je to těžké, hlavně když máte z létání strach, ale zkuste to. Dřív jsem na palubě často pila pivo, a když pominu to, jak se cítila moje pleť, to jak jsem se pak po probuzení někdy cítila já, už moc OK nebylo. Navíc teď s Oliverem ani moc nespím, takže nevyspalá a opilá matka je fakt šílená kombinace. To uznáte asi sama. Proto piju hodně vody, když si dávám džus, vždycky si ho naředím. Nestydím se zavolat si obsluhu, pokud se potřebuji napít a oni zrovna nejezdí se svým vozíčkem.

Před odletem si dopřejte hydratační masku na pleť

Kosmetickou taštičku balím do kufru nebo do krosny jako poslední. Než vyrazíme na letiště, vyčistím pořádně pleť a věnuji jí pravidelnou péči. A pak něco navíc! Intenzivní hydratační pleťovou masku. Dávám si ji ve velké vrstvě a pleti dopřeju ještě před odletem 20 minut pořádné výživy. A to bez ohledu na stav, v jakém se momentálně nachází naše domácnost, těch 20 minut mi rozhodně za to stojí.

Nepoužívejte make-up

Zbytečně při letu pleť vysušuje a můžou se vám na obličeji dělat šupinky a suché mapy. Samozřejmě tohle platí hlavně na dlouhé lety, kdy letíte třeba i přes noc. Pokud letíte do Říma a jste tam za chvilku, samozřejmě se můžete pěkně nalíčit. Pokud letím někam, kde i po příletu chci vypadat dobře, používám raději BB krém, který navíc smíchám s hydratačním krémem.

Líčení omezte na minimum

Pudr nepoužívám do letadla vůbec, nevozím ho s sebou ani v příruční taštičce. Stejně tak vynechávám tvářenku i líčení očí. Ideálně zvýrazním obočí a rty červenou nebo fuchsiovou rtěnkou, v kabelce mám u sebe balzám na rty.

Péče o pleť na palubě letadla

Kdo maže, ten letí, to si zapamatujte. Proto mám v příručním zavazadle hned několik krémů. Hydratační krém na obličej, který používám během letu (hlavně při letech delších jak 4 hodiny). Nikdy neodletím bez krému na ruce, ten si vozím s sebou všude i v Čechách.

A když cestuji od moře fakt dlouho (třeba z Indonésie jsem na palubě letadla strávila v kuse téměř 8 hodin), mám v příručním zavazadle i malý tělový krém. Průběžně si mažu nohy, a protože se nechci v letadle hned oloupat jako had běžně namažu ruce i břicho.

Jediné, na co si dávejte pozor, je velikost krémů. Vše je potřeba kupovat v cestovatelské verzi, aby vám to při letové kontrole nevyhodili. Já sama si pro tyto účely vždy schovávám vzorky oblíbené kosmetiky, nebo si rovnou kupuji cestovní balení (obecně platí, že vše v příruční tašce nesmí mít více jak 100 ml a musí být zabaleno v průhledném igelitovém uzavíracím pytlíku, který si vždy beru až na letišti). Nebo mám připravené malé lahvičky, kam si trochu krému z velkého balení přeliju.

Skvělá je i osvěžující minerální voda ve spreji, kterou si na pleť během letu několikrát pěkně stříknu a dopřeju jí osvěžení. Na minerální vodu nejsme moc zvyklé, ale jak jednou ochutnáte, nechcete už nikdy jinak. Tak to zkuste!

Pleť v letadle protáhněte!

Dělám pravidelně grimasy, tím procvičuji a prokrvuji obličejové svaly. Vypadá to mnohdy srandovně, ale má to svůj efekt. A když už jsme u procvičování, přesuňme se trochu níž a zrovna procvičte i chodidla (ideální při dlouhém letu, kdy s nimi různě kroutím, zatínám a dodávám jim tím energii a pružnost).

Během letu nemyslím jen na pleť, ale taky na svoje rty. Balzám na rty je další cestovní proprietou, bez které neodletím. Rty se stejně jako naše pleť mají tendenci se rychle vysušovat, navíc pokožka na rtech neobsahuje mazové žlázy, takže rty se samy nepromašťují. Takže se chci v silně klimatizovaném suchém vzduchu letadla vyhnout nepříjemnému popraskání.

Ať letím kamkoli, dopřeju své pleti pár minut příletové péče (a to i když se vrátím domů).

Po příletu pleť důkladně vyčistímošetřím krémem, načepuju vodu do džbánku a vybalím hydratační masku.

Když vím, že mě čeká po příletu ještě další cestování (třeba několikahodinový přejezd autobusem nebo vlakem), dělám očistu už na letišti na záchodech. Pleť vyčistím a namažu hydratačním krémem. Ideálně s ochranným faktorem proti slunci. To stejné pak udělám při příjezdu do cílové destinace. S tím rozdílem, že tady si už dopřeji i masku a relax. A samozřejmě litry a litry vody, ovocných šťáv a když můžu, dopřeju sově i pleti čerstvé zelené smoothie nebo zázračný elixír mládí v podobě kokosové vody. To ji totiž pořádně nakopne zevnitř.

A jedna rada pro ty, co nosíte brýle

Jedna rada na závěr pro všechny z vás, které nosíte brýle jako já. Se svými 4,5 dioptriemi bych bez čoček nebo brýlí nejspíš nenašla ani odletovou halu, takže vím moc dobře, jak cestováním mohou trpět vaše oči.

  • Rozhodně si nikdy do letadla neberte čočky. Já to udělala jednou a moje oči se z toho šoku a přesušení vzpamatovávaly dva dny.
  • I když máte brýle, vozte s sebou kapky do očí. Stačí jednorázové, které máte v malých ampulkách v příručním zavazadle. Uvidíte, jak vám vaše oči poděkují.
  • Na cestu se ani příliš nelíčím, řasenku vynechávám. Raději používám jen hnědou tužku na oči pro lehké zvýraznění.

Věřím, že vám tyto tipy pomůžou užít si cestování, a že si na sebe a svoji pleť při dalším dlouhém letu vzpomenete předem. Teď už jen popřát vám nádhernou dovolenou bez vrásek!

***

Ať letíte kamkoli, dobře doleťte, pozdravujte sluníčko tam nahoře a užijte si ten pohled na mraky, co vypadají shora jako nadýchaná cukrová vata!

Míša

Máte chuť zkoušet v péči o sebe nové věci a odvahu objevovat sama sebe?

Máte chuť přestat péči o sebe odkládat a konečně si dopřát to, po čem toužíte, bez výčitek a s radostí?

Pak pro vás mám skvělou pomocnici. Knihu o vědomé ženské kráse, kterou ve vaší knihovně rozhodně oceníte!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře