PROBUĎ SVŮJ STYL I ŠATNÍK

A rozkveť s jarem!

Nepromeškej jediný jarní online workshop o stylu a oblékání! Odneseš si nestárnoucí stylistická pravidla a vytvoříš skvělé jarní outfity. Začínáme 11.4.

[#PtáteSe] Jak si organizuji svoje místo na líčení? Budete se divit

magicky zenske liceni

Další část rubriky #PtáteSe chci dnes věnovat líčení a jednomu velmi praktickému dotazu, který mi přistál ve zprávách na Instagramu.

Míšo, jak máš zorganizované líčící místečko? Pořád nějak na nic nemůžu přijít.

Tenhle článek je určen těm z vás, které vnímáte líčení jako přirozenou součást vědomé péče o sebe a záleží vám na tom, aby vypadalo líčení přirozeně, žensky a jemně, ale zároveň mu nechcete věnovat víc, jak pár minut denně.

Pokud se nelíčíte vůbec a máte pocit, že je líčení maska, odkážu vás spíš na tento článek, který vám možná na téma líčení změní pohled. Ten dnešní zatím nedoceníte, protože nejspíš líčící místo doma nikterak neorganizujete. Ale znáte to, nikdy neříkej nikdy, takže až vás efektivní organizace líčícího místa bude zajímat, víte, kam se vrátit.

Pro ty z vás, které se alespoň někdy rády nalíčíte, tu mám pár tipů, které vám při líčení určitě ušetří pár minut. Protože co si budeme povídat. Jemné a šmrncovní líčení se totiž dá zvládnout za 3 minuty a není k tomu potřeba žádná megalomanská výstroj ani výzbroj. Nemusíte investovat desetitisíce do líčidel, stačí jen vědět, jak na to a vychytat vyzkoušený postupy. A to nejen v tom, jak se líčit, ale i v tom, jak si líčidla organizujete a jaký v nich máte (ne)pořádek.

Když si svoje líčící místečko fajnově zorganizujete, garantuji vám, že:

 • Přestanete ztrácet čas zbytečným hledáním toho, co k líčení potřebujete.
 • Nebudete pravidelně trávit čas úklidem malých serepetiček.
 • Líčení vás bude víc bavit, protože vás to hledání přestane rozčilovat.
 • Budete mít v líčidlech přehled a budete používat jen líčidla, která dávají smysl a jsou vám k užitku.

Dotaz na organizaci mého líčícího místa mi přišel poté, co jsem jen tak ve Stories na mém Instagramu zveřejnila tohle krátký video, kde se líčím před úprkem na vlak. Abych ženám, které mě na Instagramu sledují (pokud mezi nimi nejste, přidejte se tady >>), ukázala prakticky, jak to jde jednoduše a kolik času mi líčení v takových situacích zabere. (Videjko má necelé dvě minuty a je lehce zrychlené, celkový čas bez zrychlení byl cca 4 minuty a můžete si ho zvětšit.) 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Musím přiznat, že i mě samotnou donutil zamyslet se nad tím, co už dělám několik let automaticky, a popřemýšlet nad organizací svého líčícího koutku. Protože světe div se – nemám líčící koutek, kde bych měla vystavené štětce, make-upy, rtěnky, stíny a spoustu těch věcí, které dělají v líčení zázraky. Proto mě ten dotaz překvapil a nadchl zároveň.

Světe div se – žádný stálý líčí koutek s vystavenými líčidly nemám! Proč?

Ptáte se, proč si líčidla nikde nevystavuji a nemám přímo líčící koutek, kde bych měla vyskládané stíny, make-upy, štětce a vše, co je k líčení třeba? Odpovím jednoduše a prakticky:

 • Nemám ráda prach a kdekoli si jen tak v prostoru vystavíte líčidla, musíte se minimálně jednou za týden postarat o to, aby ten prach někdo utřel (a to já u nás doma být nechci a můj muž bohužel taky ne).
 • Jsem (nejen) v líčení spíše minimalista a mám ráda, když mám doma na poličkách věci, které mi posílají skutečně skvělou energii (tím nechci říct, že to červená rtěnka neumí, ale ve srovnání s dřevěnou sochou Buddhy z Bali nebo ametystovou geodou to jako doplněk do bytu není úplně ono).
 • Mám ráda, když mám svá tajemství uklizená. Návštěvám a kamarádkám taky na první dobrou neukazuji svoji šatní skříň nebo spodní prádlo, takže proč si vystavovat líčidla, aby se každá návštěva hned při prvním pohledu začala líčícím koutkem zaobírat?

Možná některé z vás budete namítat a pošlete mě líčit se na dvě nejčastější místa – do koupelny nebo do ložnice. Než mě tam pošlete, řeknu vám rovnou, proč se nelíčím právě tam.

Proč se nelíčím v koupelně ani v ložnici?

Koupelna není vhodná pro líčící koutek hned z několika důvodů.

 • Za prvé ve většině koupelen není přirozené denní světlo a žárovky v koupelnách jsou žluté. A při tomto světle se nalíčit přirozeně je někdy pěkná výzva.
 • Druhým důvodem je nadměrná vlhkost. Když skladujete líčidla právě v koupelně, dáváte jim vlhkostí dost zabrat. Ano, i když jsou oční stíny v krabičce nebo řasenka v tubě, dostávají pěkně na frak vlhkostí a vysokou teplotou, která se v koupelně často udělá, když si dáte třeba jen horkou vanu.

A proč se nelíčím ani v ložnici?

Ložnice je pro mě místem, kde chci mít skutečně jen věci, které vnímám důležité pro odpočinek a taky pro náš vztah s mužem. Nenajdete tam počítač, práci, odložené kabelky, a právě ani žádnou odkládací plochu s vystavenými líčidly a odličovacím koutkem. Jestli jste ještě neviděly tento super rozhovor o tom, jak právě prostředí a náš domov ovlivňuje naši ženskost a pocit vnitřní pohody, tak na něj určitě mrkněte, protože vám přinese skvělou inspiraci v tom, co kde v jaké místnosti chcete a nechcete mít.

Jak si minimalisticky organizuji svoje líčící místo?

Nikdy jsem z místa, kde se líčím, nedělala žádnou vědu, ale po tomto dotazu jsem si uvědomila, že vlastně jeden fígl k tomu, jak si líčení minimalisticky zorganizovat, dlouhou dobu mám. Dost mě baví a vyhovuje mi, tak vám ho pošlu. Jak už jsem psala výš, líčící koutek jako takový v našem bytě nenajdete.

Při líčení i organizaci místa na líčení mi pomáhají tyto moje tři zásady.

#1

Jsem minimalista, co má rád kvalitu a nemá rád chaos

Takže tyhle tři body jsou pro mě nejen v líčení pravidly, přes který nejede vlak:

 • Nemám a ani nechci mít líčidel moc (ve srovnáním s tím, co možná potkáváte na některých stránkách o líčení a co vám radí časopisy). Ani v mém kufru, kde uchovávám líčidla, která používám pro líčení klientek nebo na workshopech, nenajdete žádné zbytečnosti.
 • Investuji do kvality. Už jsem vyrostla z toho, že si chci na obličej patlat nekvalitní produkty jen proto, že jsou levné a můžu jich vlastnit víc.
 • Méně je vždycky více. To učím ženy i při samotném líčení. Aby líčení vypadalo přirozeně, nepotřebujete hrát barvami jako velikonoční kraslice. Naopak. Miluju, když necháte vyniknout barvy, které vám nadělila příroda – a to hlavně barvu vašich očí. Stačí jemných pár tahů a pár produktů, co vám sedí, a není potřeba vlastnit miliony produktů.

#2

Mám dvě kosmetické taštičky

Což by na první pohled mohlo odporovat minimalismu, který se v líčení snažím držet. Ale důvod k tomu, mít dvě je čistě organizační a praktický.

V té jedné mám skutečně to nejdůležitější – tedy produkty, které používám denně a beru si je s sebou třeba i když někam cestuji. Mám jich tam jen pár a mám skvělý přehled o tom, v jakém jsou stavu.

Zároveň když někam jedu, stačí jeden pohyb a mám sbaleno. Vše připraveno bez stresu a přebírání a přemýšlení, co si s sebou mám všechno vzít.

Důležité je říct, že se v tomto praktickém setu obměňuje jedna věc. A tou jsou rtěnky, které střídám podle chuti, ročního období a momentální nálady. Rtěnek mám totiž víc, ale už jsem vypozorovala, že mám období, kdy si mám oblíbené třeba tři odstíny a ty střídám, než přijde chuť na jiné. Takže pak logicky ty „jiné“ nezavazí v tam, kde by teď zabíraly zbytečně místo a mám po ruce ty tři nej.

Druhá kosmetická taštička se mnou necestuje, zůstává doma a používám ji méně často. Jsou v ní ukryté produkty a věci, které používám občas. Protože co si budeme povídat, když už se v líčení trochu orientujete a umíte si ho užít, jsou příležitosti, kdy si chcete dát záležet. Ať už je to romantická večeře s partnerem, oslava narozenin nebo důležitá schůzka, na kterou se chcete připravit se vším všudy.

V této taštičce se ukrývají další poklady, jako třeba černá tužka na oči, kterou na běžné denní líčení nepoužívám, jiné odstíny tvářenek, výrazné oční stíny a taky třeba konturovací sada na stínování obličeje. Zkrátka věci, které na denní líčení nepoužívám a už vůbec je s sebou netahám na cesty.

#3

Stačí mi malé přenosné kulaté zrcadlo

Používám takové, které je z jedné strany klasické, z druhé strany zvětšující a je plně otočné (protože mi umožňuje líčit se „celým tělem“).

A právě díky tomu, že se dá přenášet, můžu krásně a pohodlně různě využívat světelné podmínky v bytě během celýho roku. Pokud už jste četly můj e-book Dokonalé líčení krok za krokem nebo se inspirovaly super vychytávkami v kurzu Magicky ženské líčení, tušíte, že světlo je pro přirozené líčení nesmírně důležité (proto ta koupelna není značka ideál). Přenosné zrcadlo můžu podle potřeby přesunout tam, kde je mi to zrovna nejpohodlnější.

Nejčastěji se líčím v pracovně u velkého francouzského okna, takže denní světlo je skvělý, ale není problém si líčící koutek na pár minut přesunout na terasu nebo do obýváku. Zkrátka tam, kam potřebuji.

Tyhle tři zásady, podle kterých funguju, mi stačí k tomu, abych svůj líčící koutek pohodlně uklidila do šuplíku v pracovně a vytáhla a zase ho uklidila ho během chvilky.

Krásné ženské líčení dokážu i s málem a při tom mě to:

 • Baví a dělá mi to radost.
 • I s málem můžu experimentovat a užívat si spoustu svých tváří.
 • Nechat šuplík zavřený a užít si pár dní bez líčení.
 • Být v pohodě, neřešit nepořádek a užívat si klidu.

Ty z vás, které si to ve svým životě chcete nastavit podobně, zvu na super cestu světem vědomé ženské krásy. Začít můžete tímto videem plným inspirace, kde vám prozradím jednu zásadní pravdu a 3 klíčové myšlenky, co vám máma o seběvědomí a ženské kráse neřekla. Zdarma ho stáhnete tady >>

Pokud už jste ho viděly a chcete jít v líčení o krok dál, tohle je skvělý pomocník, co právě teď dostal nový krásný kabátek. Račte nakouknout >>

A hlavně nám všem přeju jediný. Abychom si líčení užívaly v klidu a pohodě, aby pro nás bylo příjemnou součástí našeho ženského světa a vykouzlilo nám úsměv na tváři. Jedině tak to celé dává smysl.

S láskou Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře