Kde krása a ženské sebevědomí doopravdy začíná? Zrcadlo to není… (Chvilka pro sebe🎧 #17 Podcast + článek)

Necháte svoji hlavu a mysl, aby vaši krásu, ženskost a sebevědomí srážela na kolena? Co když to jde i jinak? Dnešní epizoda podcastu Chvilka pro sebe bude právě o tom, kde vaše krása a ženskost začíná.

Pokud už mě sledujete delší dobu, odpověď na tuto otázku už tušíte. Vaše krása začíná ve vaší hlavě. O tom, proč to tak je a jak se svojí hlavou a myslí můžete začít pracovat, je právě dnešní epizoda podcastu.

Odnesete si z ní nejen pár důvodů, proč se vyplatí se svojí myslí začít v oblasti krásy a ženského sebevědomí začít spolu-pracovat a nenechat se svými myšlenkami vláčet, taky vám dám tipy na skvělá praktická cvičení, které mně osobně pomáhají a se kterými můžete hned dneska začít. Nebudete se nudit.

Užijte si poslech!

Pro poslech podcastu klikněte na tlačítko PLAY.

 

*****

Milé moje, vítejte u další epizody podcastu Chvilka pro sebe! Musím říct, že mám fakt velkou radost, že se zase slyšíme. Děkuji, že jste si chvilku pro sebe naladily! V této epizodě se spolu ponoříme do myšlenek a do našich hlav a posvítíme si na jednu myšlenku, kterou já osobně miluju. Snad ji po dnešku budete milovat taky.

Dneska to bude o tom, že vaše krása a sebevědomí začíná ve vaší hlavě…. 

Zdravím vás po delší podcastové odmlce a přiznávám, že jste mi chyběly. Mám toho tolik na srdci, co se mi nohí v hlavě, co bych s vámi ráda sdílela a hledám cesty, jak to udělat tak, abyste si z toho odnesly pro sebe co nejvíc. A podcasty a povídání si s vámi mi přijde jako skvělá možnost, takže jsem se na točení fakt těšila, ale zároveň mě to k mikrofonu nepouštělo. Důvodů bylo několik. 

Ten hlavní z nich byl fakt, že:

Chci dát podcastu Magicky ženská chvilka pro sebe jasnější směr a záměr

Aby vám jeho poslouchání pomáhalo v objevování vaší ženskosti, krásy a sebejistoty a abyste se i díky jeho poslechu víc zastavovaly, přemýšlely o tom, jak to ve svém životě máte vy, abyste se víc líbily samy sobě, byly k sobě laskavější a vědomě si dělaly čas samy na sebe, na péči o sebe i o svoji ženskost. 

Právě tohle je podle mě cesta, jak se v každodennosti cítit líp nejen při pohledu do zrcadla, ale při čemkoli, co jako ženy prožíváme. A protože hlavní myšlenkou mého projektu Magicky ženská je myšlenka „krása začíná v hlavě“, bude Chvilka pro sebe především cestou, jak vám pomáhat otvírat svoji mysl a přinášet témata, která se vám možná v hlavě honí, i když se vám o nich možná nechce tolik mluvit.

A já bych si neskromně přála, aby vám právě poslech tohoto podcastu dodával odvahu,

podpořil vás a trochu popošťouchl k tomu přemýšlet o věcech nejen v péči o sebe a v přemýšlení o své vnitřní a vnější kráse trochu jinak.

Nově jsem se rozhodla, že chci ve chvilce pro sebe přivítat i víc hostů – zajímavých a inspirativních žen, které mají co sdílet a které vás mohou svým životním příběhem a nastavením povzbudit a inspirovat.

Tak myslím, že se máme společně na co těšit. Budu ráda, když se vám budou epizody podcastu líbit a dáte mi o tom vědět třeba formou sdílení na Instagramu, kde mě můžete označit a napsat svých pár slov, co vám epizoda dala.

Nebo můžete nechat hodnocení a komentář, nebo zkrátka jen poslat do Vesmíru poděkování za to, že jsme si spolu mohly užít čas. Neberu to jako samozřejmost a je to pro mě moc krásný vědět, že posloucháte, sdílíte a že vás to baví.

Hlavní myšlenka, u které tu vše začíná

Dnešní epizodu chci věnovat hlavní myšlence, která mi zní v hlavě pokaždé, když na tvoření pro vás pomyslím a která je hlavním poselstvím projektu Magicky ženská a která se prolíná do každodenního života každé z nás, i když si to možná neuvědomujete, nebo si to nepřipouštíte nebo o tom už víte a uvědomujete si, že to nepřichází jako lusknutím prstu.

A taky se tahle myšlenka promítá do všeho, co pro vás dělám, do všech mých kurzů i do online Klubu, kde pro vás každý měsíc otvírám nová témata a inspiraci pro změnu každodenních návyků v péči o sebe.

Tu myšlenku a její přesah vnímám v každodennosti sama u sebe a vidím, jak moc se k ní sama vracím. A to nejen v oblasti péče o sebe a toho, jak se cítím.

Proto právě s touto myšlenkou odstartujeme společně další sezónu natáčení epizod podcastu a odstartujeme další etapu.

Myšlenka, o které mluvím zní takto:

 Krása začíná v hlavě

Doplnila bych ji krása a ženské sebevědomí začínají v hlavě. A dovolím si ji odvážně rozšířit i víc, protože si osobně myslím, že vlastně veškeré naše sny, touhy, přání a to, jakým způsobem jich dosahujeme, naše spokojenost, naše životní pohoda – to všechno má svůj začátek v naší mysli a v naší hlavě.

A je mi jasný, že se možná část z vás teď zastavujete od činnosti, kterou děláte a říkáte si:

„Hele počkat, Michalo, ale takhle to není. Vždyť všechno začíná v lásce a v srdci a teprve až otevřeme svoje srdce, je to život s velkým Ž.“

Tahle myšlenka mě taky někdy napadala. Jenže na rovinu.

Náš život dost často neřídí naše srdce, spousta žen je zacyklená ve své hlavě, v myšlenkách, v nevědomých programech, v tom, co se nám v mysli honí a co si mnohdy ani neuvědomujeme.

A ze zkušenosti s mými klientkami u toho svého začátku v hlavě zůstanu. Protože teprve až zkrotíme svoji hlavu, svoji mysl a naučíme se s ní pracovat, může se hlava a srdce propojit a je to pak krásná podívaná. Ale když velí jen hlava, a ještě nám hlava hází klacky pod nohy, tak je to jednoduše trochu těžkopádný tanec.

A my ženy, my si zasloužíme tančit životem ladně, s radostí a s vnitřním klidem, i když se okolo nás dějí věci, který s námi dočasně třeba pořádně zalomcují. I v tom všem je to nakonec naše mysl, kterou když umíme ovládnout a vnímat ji, tak nám dovolí dojít do vnitřního klidu.

Myšlenka Krása začíná v hlavě je myšlenkou, kterou jsem si už před lety zamilovala.

Řeknu vám proč

Mně samotné hodně pomáhá, když mám pocit, že se věci dějí jinak, než chci, když mám pocit, že na sebe nemám čas, když mám pocit, že mi praskne hlava z dětí, když mám pocit, že mi nejdou věci od ruky, když mám pocit, že se mi nedaří v podnikání … jednoduše kdykoli na mě přijde pocit, že jsou věci špatně, tak si ji připomínám.

Když si ji připomenu, začnu se dívat láskyplnějším pohledem nejen na sebe, ale taky na svoje okolí. Krásu života vidím v maličkostech, vidím ji v počmáraném obrázku, který kluci načmárají společně, vidím krásu i v zamrzlé kaluži, na kterou mrazík namaluje nádherný obrazce nebo v mracích na obloze. 

A prosím vás, já nejsem ezoterik a člověk, který by plul na obláčku nalakovaným na růžovo. Moje racionální a analytická část potřebují být nohama na zemi a vracejí mě často zpět. Ale i přes to je pro mě ta myšlenka Krása začíná v hlavě klíčová.

Proto bych se za ni hodně přimlouvala i u vás, abyste ji pozvaly do života, abyste se k ní vracely a dovolily si jít do hloubek, do kterých vás pozve. A na začátek se na ni zaměřte právě ve smýšlení o své vlastní kráse, o sebevědomí a ženskosti. Jsem si jistá, že objevíte hodně zajímavý věci.

Celkově o myšlenkách a o tom, jak s nimi pracovat a jak si posvítit právě na ty, které vás ve vaší kráse, ženskosti a péči o sebe brzdí hodně mluvím ve svém kurzu Magicky ženská. 

Ale abychom se k nim mohly s ženami dostat a mohly je rozmotávat, je potřeba, aby si ženy právě dovolily připustit, že to, co se jim v životě děje, jak o sobě přemýšlí, co si o sobě myslí, když se podívají do zrcadla a jak se samy sobě líbí, má jeden jediný začátek. 

A tím začátkem je naše mysl a příběhy

které nám vypráví a kterým se my samy rozhodneme uvěřit. Protože podle toho, jakým příběhům v naší hlavě uvěříme, si utváříme další a další příběhy, které na to vše navazují a proplétají se do různých oblastí našeho života. 

Už několikrát jsem se setkala s tím, že tohle tvrzení spoustu žen na první dobrou rozčílí a sposuta žen tomu nevěří. A je to v pořádku. 

Často se ale přesvědčuji o tom, že se řada žen nakonec po čase vrátí, aby tuhle myšlenku prozkoumaly. Protože když na zlepšení pocitu ženskosti, sebevědomí a pocitu vlastní krásy nezafungují diety, změna barvy vlasů, nové oblečení nebo nový partner, tak po čase tahle myšlenka v hlavě hlodá.

Co když to přece jen má něco do sebe – že krása začíná v hlavě?

Pamatuji si spoustu osobních konzultací, kdy přede mnou seděly odlíčené ženy a dívaly se do zrcadla. Myslím, že o těch příbězích vám někdy taky popovídám, je to hodně inspirativní. Pamatuji si, jak mi jedna klientka začala málem plakat protože:

 • vypadá strašně
 • má po mamince geneticky špatnou pleť
 • má jemný vlasy, které se začnou v délce ramen lámat, takže nikdy nikdy nemůže mít dlouhý vlasy a cítit se jako žena
 • zdědila postavu věstonické Venuše. 
 • a hlavně – že to není o hlavě, ale o tom, co jí příroda nadělila a s tím se ona musí smířit!

Dodnes ji vidím, jak tam seděla vyčerpaná svými vlastními myšlenkami a zdrchaná jen tím, co si sama o sobě myslí a jakým příběhům ve své hlavě uvěřila.

A o tom to je…

Buď můžeme být ve své vlastní hlavě nastavené na boj s přírodou a s tím, jak jako ženy vypadáme a narovinu – tenhle boj nejde vyhrát. Pokud jste zdědily po mamince krátké nohy a po pradědečkovi špičatý nos, těžko přírodu přesvědčíte, ať vám to změní. 

Daleko jednodušší a laskavější je začít pracovat na tom, co můžete ovlivnit a začít pracovat na svých přesvědčeních sama o sobě. 

Schválně se dneska zkuste zastavit u zrcadla a jen tak se na sebe podívat. A nechte svoji mysl jen tak aby vám poslala to, co vám zrovna poslat chce.

 

A sledujte, jestli to budou pozitivní myšlenky, láskyplné myšlenky, nebo jestli bude převládat kritika, jízlivost, urážení a negace jedna za druhou.

 

Mimochodem pokud jste tu nové a ještě jste neslyšely epozodu podcastu o síle slov, tak doporučuji poslechnout si ji co nejdřív. Protože slova následují naše myšlenky a mají obrovskou moc, energie a vibrace, které můžete velmi rychle změnit ve svůj prospěch.

Když se vrátím zpátky k té klientce, která seděla v mém bytě na gauči a k jejímu pohledu do zrcadla. Nene, nezačíná to v zrcadle, nezačíná to ani u toho, že příroda je potvora, která se vám pomstila nebo u toho, že máte špatnou karmu, proto vypadáte jako pradědeček (s nadsázkou prosím vás).

To jen vaše mysl a hlava vyvádí kejkle a vy si to necháte líbit. Vy jí to dovolíte! 

Krása, pocit ženskosti, sebevědomí – to vše začíná ve vaší hlavě a v tom, jaké myšlenky o sobě samotné máte, jakým myšlenkám věříte a jak se jimi necháte ovládat. A přesně tohle je oblast, do které se tak moc ráda se svými klientkami v kurzech pouštím. Pomáhat jim bořit nepravdivé příběhy a nefunkční vzorce, podle kterých samy sebe soudí při pohledu do zrcadla. 

Je skvělé být vědomě v tom, že víme, že naše mysl má klíčový vliv na to, jak svůj život prožíváme. To, jaké myšlenky se nám rodí v hlavě, jaké příběhy si vytváříme, jaké emoce díky tomu prožíváme, to vše je právě tím, co do velké míry předurčuje a tvoří naši realitu.

Rozdíl mezi ženami, které jsou sebevědomé a spokojené, a těmi, které se před zrcadlem raději moc nezastavují, je často zásadní právě v tom, jak reagují na své myšlenky.

Reakce na to, co nám běží v hlavě, je totiž jen a jen naše volba a naše zodpovědnost.

Nemusíme se svými myšlenkami nechat vláčet

Spousta žen si tohle zatím neuvědomuje a pokud k nim patříte, budu moc ráda, když vám tahle epizoda podcastu trošku pootevře dveře.

A pokud si sílu myšlenek uvědomujete, ale přesto se často necháte svými myšlenkami o sobě ovládat a máte pocit, že vám sebevědomí i krása chybí, tak se taky na chvíli zastavte. Možná jste se totiž lapily do pasti, kdy si myslíte, že ty negativní myšlenky o sobě nemáte mít.

Že jste špatně, když je máte a že jste špatně, když celý den nedokážete udržet pozitivní přístup, pozitivní mysl a úsměv na rtech. Takže si to pak vyčítáte a máte pocit selhání a snažíte se nacpat do škatulky, která vyhovuje vaší představě pozitivního přístupu k životu. 

Tak jen pozor na to, aby se z touhy po pozitivním přístupu k životu nestala jen kontrola toho, že si nedovolíte myslet nic špatného

Tak vám na závěr dnešního povídání chci říct dvě důležité praktické dovednosti, které je dobré trénovat a uvědomit si je.

Důležité je si uvědomit, že naše myšlenky tu jsou a budou. A můžou být pozitivní, můžou být negativní, vaše myšlenky nezmizí, nezbavíte se jich. Myšlenky k nám patří, to je fakt. Co můžete ale změnit, je:

 • To, kterým svým myšlenkám věříte.
 • To, jak na myšlenky reagujete.

 

Tohle všechno máte ve své moci a je vaše volba, čemu uvěříte a jaká bude vaše další reakce na to, co vám vaše hlava pošle. Tohle můžete každý boží den trénovat a všímat si toho. V jakékoli životní oblasti.

Možná vás teď napadá, že je to sice fajn, ale jak můžete vy změnit to, jakým myšlenkám věříte? Jednoduše. Stačí si uvědomit, jak to v realitě funguje. V realitě vás napadne myšlenka. Těch myšlenek za den přichází stovky a tisíce. A vy jste ta, která si vybere tu, ze které příběh uděláte.

A pokud uvěříte myšlence, která vlastně není pravdivá, dost pravděpodobně se stane to, že si začnete v hlavě vytvářet nepravdivý příběh. Myšlenka ve vás vzbudí pocity a emoce a na fyzické úrovni svými emocemi spustíte v těle reakci.

Vaše tělo reaguje na to, co si myslíte, aniž by to byla pravda

Jen si představte, jaký příběh dokážete vymyslet z toho, když vám partner, dítě nebo maminka včas nevezmou telefon. Vsadím se, že pokud máte bujnou fantazii jako já, dokážete si do detailů představit tu autonehodu, která se jim stala. A udělá se vám špatně, buší vám srdce a chce se vám brečet.

Jen malý nevinný příklad toho, jak v hlavě začne něco, co vůbc nemusí být pravda. 

Tak pamatujte – jen vy si vybíráte, jakým myšlenkám věříte, a tím si samy volíte, jaké budete mít pocity a emoce a jak bude reagovat vaše tělo.

Je fajn si uvědomit, že nemusíte každé své myšlence věřit. Že ji můžete nechat být a vědomě si říct, že s ní nechcete ve své hlavě pracovat. A to jsou samozřejmě vteřinové okamžiky. Ale právě ty vteřiny vědomého rozhodnutí, jestli spustíte ten kolotoč pocitů a emocí, jsou zásadní.

Vy nejste vaše myšlenky. 

Jen vy samy rozhodujete o tom, čemu uvěříte a čemu věřit nebudete.

Tohle vše má klíčový vliv na vaše sebevědomí, pocit krásy i ženskosti i na to, jak vědomě o sebe pečujete.

A protože se spolu noříme do oblasti ženskosti, sebevědomí a ženské krásy, tak vás zvu k tomu, abyste si v následujících dnech začaly víc všímat toho, jakým myšlenkám samy o sobě věříte a které z nich vám nedělají dobře. 

A všímejte si taky toho, jak na ty myšlenky reagujete

 • Co si myslíte, když vidíte svůj odraz v zrcadle? 
 • Co si myslíte samy o sobě, když jste ve společnosti žen, které jsou podle vás krásné? 
 • Co si myslíte samy o sobě, když se váš partner baví s ženou, která je podle vás sebevědomá a krásná? 
 • Co si myslíte samy o sobě, když se vidíte nahé v zrcadle? 
 • Co si o sobě myslíte, když jste s mužem v posteli? 
 • A co když se potkáte s maminkami na dětském hřišti nebo vidíte ženu, která je úspěšnější než vy?

Co se vám zrodí v hlavě a jak na to reagujete? 

Tohle je přenádherný každodenní pozorování a uvědomování si toho, že naše krása a sebevědomí začínají v naší vlastní hlavě.

To, jak se svojí hlavou pracovat, to je jiný příběh, který spolu můžeme třeba na jaře začít rozmotávat v mém kurzu Magicky ženská, protože na to je potřeba víc času, než by se vám chtělo poslouchat tady.

Pro dnešek loučím, moc děkuji za to, že jste poslouchaly, budu ráda, když mi napíšete, co vás dneska nejvíc zaujalo a jakou jednu myšlenku si odnášíte. Uděláte mi radost, když podcast třeba nasdílíte a pošlete dalším ženám, kterým může pomoct, nebo když necháte u podcastu komentář nebo hodnocení.

A těším se na vás na mém Instagramu, kde mě můžete sledovat a taky na svých stránkách www.magickyzenska.cz. kde si zdarma můžete stáhnout ebook se 13 nestárnoucími zásadami ženské krásy, které znala už Coco Chanel a taky se přihlásit k odběru mých e-mailů. Těším se na vás.

Díky moc za to, že ladíte chvilku pro sebe a že si ji dopřejete! 

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře