Rozhovor: Nikdy jsem si o sobě nemyslela, že jsem krásná

K něčemu se vám přiznám. Když jsem pustila do světa knihu Magicky ženská, kterou má dneska ve své knihovně víc jak 11 00 žen, věděla jsem, že na spoustu věcí v ženské kráse jen písmenka nestačí. Že cesta za tím, cítit se jako žena spokojená a krásná, může vést ještě hlouběji a být detailnější a mít jasnější obrysy.

V hlavě se mi už při psaní prvních stránek knihy rodil nápad. Myšlenka, jak vás vzít na cestu poznávání sebe sama a své vnitřní i vnější krásy ještě dál. Jak tu cestu projít konkrétně a jak cítit výsledky a změny velmi rychle.

Ten nápad dostal konkrétní podobu na podzim roku 2016, kdy jsem poprvé otevřela brány online kurzu Magicky ženská, ve kterém ženy provázím pěti týdny, pěti zásadními oblastmi ženské krásy a kde společně s účastnicemi otvíráme třinácté komnaty jejich vztahu ke kráse a k sobě samotné. A nacházíme řešení a užíváme si sdílení změn v péči o sebe, které ženám do života přicházejí.

Ten největší strach…

Kdybych měla pojmenovat největší strach, který jsem při spouštění kurzu měla, byla by to obava z toho, že si ženy nedovolí ten první krok. Rozhodnout se a zkusit to. Protože bez rozhodnutí a konkrétní akce nikdy a v ničem nemůžete očekávat výsledky.

Když to ani nedovolíte, když to nezkusíte, jak chcete ve svém životě čekat změny a jiné výsledky?

Víte, co řekl Albert Einstein?

\"Nejčistší forma šílenství je nechat všechno při starém a myslet si, že se něco změní.\"

A protože věřím, že tohle samy chápete a taky proto, že jsou brány brány kurzu po delší dově opět otevřené, přemýšlela jsem, jak pomoci těm z vás, které se toho rozhodnutí ještě pořád bojíte, ale zároveň cítíte, že chcete svůj život a svoji ženskost a krásu žít jinak.

Máte chuť vydat se na cestu a přiblížit se sama sobě?

Vstupte do kurzu, díky kterému si začnete (nejen) pohled do zrcadla užívat a vaše okolí to nepřehlédne!
Oblíbený online kurz Magicky ženská je právě teď otevřený.

Přihlášit se můžete už jen:

Poprosila jsem účastnice kurzu Magicky ženská o rozhovor a jsem šťastná, že vám dnes můžu představit jednu z nich – Tatianu, která kurzem Magicky ženská prošla před rokem na jaře, a která se s vámi podělí o to, jak jí kurz Magicky ženská ovlivnil život a její postoj ke kráse a k sobě samotné.

Věřím, že příběhy ostatních nás v našich životech inspirují a že i vy se možná poznáte v některých obavách a větách, které Táňa měla v hlavě před tím, než se do kurzu pustila. Zároveň bych si přála, aby vás její slova povzbudila v případě, že v srdci cítíte, že máte na to věci změnit, ale pořád vás svazuje strach a při pohledu do zrcadla si jen povzdychnete a kouknete raději jinam. Užijte si čtení!

(PS: Další rozhovory a slova žen, které vás povzbudí, si přečtěte na této stránce >>)

 

Táni, jak jste péči o sebe vnímala před tím, než jste se rozhodla vstoupit do online kurzu Magicky ženská? Jak jste vnímala svoji krásu?

Nikdy som si o sebe nemyslela, že som krásna. Pamätám si, že ako malá som mala teóriu, že keď nie som od prírody krásna, tak musím byť aspoň múdra 🙂 a celý život som na tom tvrdo pracovala.

Ale niekoľko krát do roka, keď bola nejaká príležitosť (divadlo, ples, konferencia), tak som si dala záležať a upravila som sa do posledného detailu (šaty, lodičky, manikúra, make-up, vlasy). Veľmi ma to bavilo a vtedy som si nachvíľu pripadala krásna.

Jaké změny vás v průběhu kurzu provázely a co vám přinesly do života?

Najväčšou zmenou bolo, že sa môžem cítiť krásna každý deň. A že to nevyžaduje veľa času, často len červený rúž alebo šaty, a je to! A hlavne, že krása vychádza zvnútra a pokiaľ sama seba nebudem považovať za krásnu, tak okolie moju krásu neuvidí.

Co pro vás bylo v průběhu kurzu Magicky ženská tím největším AHA momentem?

Staranie sa o seba môže byť zábava, oddych, určitá forma meditácie. Je to čas a energia investovaná do seba. Pre mňa je to spôsob, akým sebe dávam najavo, že sa mám rada a záleží mi na sebe.

Ale najväčší AHA moment bol, keď som si uvedomila, že aj v okuliaroch môžem vyzerať pekne. Pred tým som ich nosila nerada. A keď už, tak som sa výrazne nemalovala. Teraz sa pekne nalíčim a okuliarmi zvýrazním svoju osobnosť.

Měla jste před vstupem do kurzu nějaké pochybnosti nebo strachy?

Bála som sa, či to nie sú zbytočne vyhodené peniaze. Viem si urobiť make-up, pekne sa obliecť aj sama. Kurz mi však ukázal ako sa starať o seba lepšie, s láskou a ako o kráse premýšľať inak.  Cítim sa výborne a krásna, takže to boli výborne investované peniaze!

Co nového jste se naučila konkrétně a jak si to užíváte v běžném životě?

Najväčšou zmenou je asi moje ráno. Pred kurzom som vstala neskoro a nevyspatá, rýchlo som niečo zjedla, vypila kávu, umyla zuby. Na make-up mi zostávalo menej ako 3 minuty (takže si viete predstaviť ako vyzerala tá rýchla „omietka“), obliekla som si rifle a tričko a utekala som do práce.

Momentálne vstávam o pol hodinu skôr, pripravím si poriadne raňajky, urobím si make-up, ktorý vyzerá pekne a prirodzene, vyberám si pekné oblečenie a odchádzam spokojne do práce. Ešte keby sa mi ráno podarilo začleniť cvičenie, tak by to bolo ideálne!

Jak se jako žena cítíte teď? Na co myslíte, když se podíváte do zrcadla?

Pohľad do zrkadla je pre mňa potešením. Vždy tam vidím usmiatu, krásnu osobu. Moje nedostatky ako veľký nos, akné, krivé obočie nezmysli. Ale snažím sa sústrediť na tie veci, ktoré sú na mne krásne. Nič nie je biele alebo čierne, záleží len na nás na čo sústredíme svoju pozornosť.

Co byste vzkázala ženám, které se možná teď kvůli své kráse, vzhledu, oblékání nebo líčení trápí a hledají cestu, jak si svoji ženskost začít užívat?

Každá žena môže byť krásna! Ale niekedy tej kráse treba trošku pomôcť, či už oblečením, make-upom alebo myslením. A hlavne buďte sama sebou a užite si ten nádherný pocit sebapoznávania! 😉


Máte chuť vydat se na cestu a přiblížit se sama sobě?

Moc ráda vás na cestě provedu.
Oblíbený online kurz Magicky ženská je právě otevřený!

Pomůže vám cítit se sebevědomější, proniknout do hloubek, odkud vaše krása pramení a dopřát si péči o sebe a svoji ženskost vědomě a bez výčitek. 

Přihlášky do kurzu jsou otevřeny ještě:

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře