Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Tragédie jménem Dokonalost

Poslední dobou to vnímám daleko víc než kdy jindy. Občas mám dokonce i pocit, že jsem nějaká náročná nebo co, ale pak sama sebe stopnu a včas si uvědomím, že jsem v pořádku.

Co na tom, že ještě před pár lety bych si z toho sedla na zadek a dělala nadšené WOW! To chci takyyy! (Představte si mě u toho, jak krčím nos a málem dupu nohou).

Před několika lety jsem pravidelně odebírala Elle a Vogue (a spoustu těch super papírových hladkých stránek s reklamou od diamantů po kondomy), koukala jsem na vyladěný módní pořady a dokonalý upoutávky a úspěšně přehlížela jednu věc. (A ne, nebylo to tím, že nosím od puberty brýle). Před několika lety jsem ji dokonce obdivovala.

Tragédii jménem Dokonalost

Dokonalé ženy, dokonalé křivky, šaty a upravené nehty. Tu naprostou dokonalost každé fotky, každého záběru, každého naaranžování tužky, kafe i nakousnutého koláče na stole. Učůrávala jsem z úžasné dokonalosti make-upu na ženách s nádherně dokonalou pletí. Dokonce i dokonalost modré oblohy a vlajících vlasů na fotce, ze které bylo cítit ten lehký mořský vánek, mě totálně uchvátila.

V módním průmyslu se hraje na krásu a dokonalost všude. Na každém kroku, na každé stránce časopisu, na každé stránce fashion bloggerek. Naaranžovaná, nastrčená, upravená ve Photoshopu.

Změnila jsem se. Dnes už to cítím jinak.

Dnes už je to pro mě tak trochu polomrtvá krása. Krásná, ale bez duše. Dokonalá, ale vlastně jen na oko.

Miluju fotky, barvy, krásu žen. Hledám inspiraci a moc ráda sleduji styling, líčení, trendy i cestovatelskou inspiraci. To mě fakt baví. Ale jednoho krásnýho večera jsem si uvědomila jednu hodně důležitou věc. Uvědomila jsem si, že je moje zeď na Instagramu plná naaranžovaných fotek. Něčeho, co v realitě jen stěží potkám.

Fotek, kterým pro jejich dokonalost chybí mnohdy to nejdůležitější. Přirozenost. Duše. Moje zeď byla plná něčeho, co vlastně postrádalo to největší kouzlo. 

Postrádá originalitu, výjimečnost, duši

Dokonalé modelky, dokonalé barvy, dokonalé záběry oblečení a rtěnek. To vše je tak dokonalé, že nemáte šanci si to zapamatovat. Umělé dokonalosti je v tom našem okolním světě tolik! Od té doby se okruh žen, kterými se na Instagramu i v životě inspiruji, podstatně změnil.

Ano, i já jsem se na své životní cestě nechala chvíli strhnout a pobláznit. Snažila jsem se o to, stát se taky dokonalou. Být dokonalá v práci, vypadat dokonale, chovat se dokonale, vyfotit dokonale zátiší na svém pracovním stole, napsat dokonalý článek, být dokonalou mámou, milenkou, ženou…

Abych na vlastní kůži zjistila, jaká je to blbost. 

I když jste možná ten příběh ještě nečetla, nemusíte být zrovna Einstein, abyste se dovtípila, že takto se žít fakt nedá. Vždyť je to k zbláznění. Ta urputná touha po dokonalosti zabíjí vaše já. Touha po dokonalosti je jen další pastí na cestě naším ženským životem. Nenechejte se do ní lapit, zbytečně tím ztratíte moře času a energie.

Proto dnes moje duše volá a posílá vám životně důležitý vzkaz:

Přestaňte se už kvůli dokonalosti trápit!

  • Dokonalost je nudná.
  • Dokonalost neexistuje.
  • Dokonalost je čistý nesmysl.

Buďte nedokonalá, protože právě tím jste výjimečná.

Zamilujte si svoje nedokonalosti a naučte se je nosit. Jste jediná, kdo dostal na tomto světě privilegium je mít. Právě tohle je tajemství, které vám měla říct paní učitelka už v první třídě. Jestli vám to neřekla, nevadí! Teď už to víte!

A jestli ještě neznáte jednu zásadní pravdu a 3 myšlenky, co vám neřekla o sebevědomí a ženské kráse ani vaše maminka, tak si rozhodně stáhněte zdarma tohle video a e-book >>

Možná je pro vás právě teď ztělesněním dokonalosti vaše blízká kamarádka, nebo žena, kterou obdivujete na sociálních sítích a potají prohlížíte fotky na jejím profilu a snažíte se najít aspoň jednu věc, která se vám na jejím životě nelíbí. Možná si sem tam potichu večer v posteli postesknete: „Já jí tak závidím!“ A před spaním přemýšlíte, jak se její dokonalosti o kousek přiblížit. Aspoň pidi kousek…

Vyprdněte se na to

Přijměte nedokonalost jako přirozenou součást života. Podívejte se na okvětní lístky růže, zdaleka každý z nich není dokonalý. A přesto dohromady tvoří nádheru, ze které přechází zrak.

Podívejte se na listy stromů nebo na louku plnou květin, najdete tam pavouky a housenky a okousané lístky… Ale když se zadíváte do dálky, neříkejte mi, že se vám ta rozkvetlá nádhera nelíbí. Ani příroda okolo nás není dokonalá a přitom je tak krásná. Začněte svoje nedokonalosti láskyplně přijímat i vy.

A jasně, možná se vám vaše nedokonalosti skutečně nelíbí a potřebujete si k nim najít cestu. Tak hledejte. Jen se je cácorky, proboha, nesnažte předělat na něco jinýho! (Jak by nejspíš řekla moje babička) Nesnažte se sama sebe předělat a napasovat se do krabičky s nápisem „paní Dokonalá“.

Pamatuji si, jak jsem před rokem ve Francii potkala jednu ženu. Byla obyčejná, podle dnešních ideálů krásy s krátkýma nohama, pár kily navíc, vlasy si neposedně dělaly, co chtěly, a byla hodně jednoduše, ale při tom žensky oblečená.

Potkaly jsme se na dětském hřišti v městečku Antibes, měla tři děti a přiletěla s nimi sama z Californie. Rozhodně nebyla dokonalá a už vůbec nesplňovala obecné představy o kráse, které diktuje dnešní doba a titulky časopisů. Ale i přes její zdánlivou obyčejnost jsem na ní mohla oči nechat.

Povídaly jsme si o dětech, cestování, Praze i jejím domově, zářila úsměvem, byla milá, příjemná a neuvěřitelně přirozeně sebevědomá a sama sebou. Vím, že na ni nezapomenu a i po tak dlouhé době si na tu její úžasnou energii vzpomínám.

A o tom to je.

Tak prostě jen buďme samy sebou – dokonale nedokonalé. Právě tím jsme totiž výjimečné.

Upřímně? Paní Dokonalá je fakt nudná

Nepřekvapí, nenadchne, nevynikne, není sama sebou.

A předpokládám, že to vy nechcete. Udělejte ze svých nedokonalostí něco, co je na vás zajímavé. Naučte se je nosit, naučte se s nimi žít. Jen si dejte pozor na jednu věc, která se rozhodně stane. Dejte pozor na svoje nohy, až vám spadne ten těžkej balvan ze srdce v momentě, kdy si svoji nedokonalost oblíbíte. (Protože on takovej balvan, co vám spadne na palec, udělá docela velkou paseku.)

A pravděpodobně bych teď mohla skončit a říct si, pro dnešek hotovo, moje duše je spokojená. Předala to, co dnes chtěla.

Jenže milé dámy, já vím, že my ženy máme nejen duši, ale taky rozum a ten je někdy dost těžký přesvědčit, že duše skutečně moc dobře ví, co dělá. Tak přidám ještě pár řádků pro rozum (můj i ten váš), aby měl taky motivaci nad tou nudnou dokonalostí začít přemýšlet jinak.

Jak nedokonalosti přijmout?

Nejspíš ho totiž bude zajímat, jak se s těmi nedokonalostmi smířit. Jak si je zamilovat, jak se v nich cítit svá. Prý to není jednoduchý, říká se…

V online kurzu Magicky ženská, ve kterém učím ženy, jak se každý den cítit spokojená a dopřát si vědomou péči, doslova praskají obruče svazujících přesvědčení, když jdeme ke hloubkám všeho, co na sobě ženy vnímají jako nedokonalé.

Tak i vám prozradím vám jednu z otázek, která na cestě k zamilování si  svých nedokonalostí pomohla mně samotné.

Můžu to nějak ovlivnit?

To uvědomění pravdy je nesmírně osvobozující. V jakékoli oblasti vašeho života. Když ale zůstaneme u krásy a našeho vzhledu, tak v momentě, kdy se necítíme s něčím spokojený, položme si právě tuto otázku.

Mám na to vliv nebo ne?

Třeba jste nespokojená s tím, jak vypadá vaše pleť (mimochodem, o pleti vám chystám jednu príma věc, protože krásná pleť vaše sebevědomí vystřelí do výšin). Říkám tímto článkem, že nemáte chtít pleť, která září zdravím, protože dokonalost je nudná? Ale kdepak!

Máte vliv na to, jak vaše pleť vypadá? Máte – tak začněte! Upravte jídelníček, začněte se hýbat, pravidelně o pleť pečovat a začněte jí vědomě léčit zevnitř a uvidíte ty změny.

Ale pokud jste nespokojená s tím, že je vaše pleť moc světlá nebo naopak moc tmavá, narážíte na přání Matky přírody. S tím, s jakým tónem pleti jste se narodila, fakt nic neuděláte. Tak neplýtvejte časem a nesnažte se udělat si jinou barvu na obličeji třeba tunou make-upu, abyste vypadala opálenější. Už si rozumíme?

Máte na to vliv? Tak nekňourejte, rozhodněte se a jděte do akce. Nemáte na to vliv? Už s tím neztrácejte ani minutu!

Já vím, že jo, že si rozumíme. Že vy to chápete a že se přestanete hledáním dokonalosti trápit. A jestli chcete na té cestě podat pomocnou ruku, mám pro vás skvělého pomocníka pro vaše magicky ženské sebevědomí. Víc o něm zjistíte tady >>

Nesnažte se žít dokonalej život. Nesnažte se hledat dokonalou krásu. Nesnažte se napasovat do škatulky „paní Dokonalá“.

Právě nedokonalost je kořením života. Tak vám ze srdce přeju, ať se s ním naučíte krásně vařit! 

S láskou k vaší nedokonalosti, Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře